Ізраїльтяни обурені присутністю ворога на своїх кордонах, який планує атаки у стилі ХАМАС.
Вторгнення Ізраїлю до Лівану у 2006 році, спрямоване на витіснення Хезболли з кордону, призвело до кривавої 34-денної війни, яка, з погляду Ізраїлю, послабила ополчення.
Тепер деякі офіційні особи закликають до нового вторгнення, попереджаючи, що Газа виглядатиме «раєм» порівняно з Ліваном, коли вона закінчиться.
Фактично, ще одна війна зараз була б катастрофою для Ізраїлю та Лівану. Хезболла озброєна краще, ніж у 2006 році, маючи арсенал у 150 000 ракет, деякі з яких можуть досягти Тель-Авіва, придушити ізраїльську ППО та зруйнувати важливу інфраструктуру.
Ізраїльські офіційні особи говорять про коротку, різку війну, але вторгнення ізраїльських військ у 1982 році було трясовиною; навіть у 2006 році Хезболла чинила запеклий опір.
Жертви серед цивільного населення були б жахливими, оскільки Хезболла вкоренилася в селах та містах, що призвело б до подальшої міжнародної ганьби для Ізраїлю. Збанкрутіла ліванська держава може впасти, спровокувавши хаос.
А конфлікт може призвести до регіональної війни за участю Ірану та його довірених осіб. Хасан Насралла, лідер Хезболли, попередив про війну без кордонів. Іран говорив про «війну, яка знищить усе».
У довгостроковій перспективі загроза, яку представляє Хезболла, буде нестерпною для будь-якої країни. Дипломатія могла допомогти.
Джерело: economist.
Читайте також:
Війська КНДР у Донецькій області: експерт розповів, чим може відповісти НАТО.
Ризик нової війни: де назріває ескалація, невтішний прогноз експерта.
Підсумок дебатів – «катастрофа» для Байдена: демократи шукають заміну.