Російська влада сподівається, що добудує корабель "Иван Рогов" до 2028 року. Тим часом доки заводу, де він стоїть, вже потрапляли під удар Сил оборони.
Російська влада продовжує використовувати верф Керченського суднобудівного заводу "Залів" ім. Б. Є. Бутоми для будівництва корабля проєкту 23900 типу "Иван Рогов". На супутникових фото можна побачити, що понад два роки війни не призупинили роботу корабелів: на місці стоянки працюють крани і змінюється конфігурація палуби. Про дії РФ на окупованому Кримському півострові OSINT-аналітик MT Anderson розповів у соцмережі X (Twitter).
MT Anderson опублікував фото доків суднобудівного заводу, зроблене 2 липня 2024 року. Аналітик помітив два російські кораблі. Один з них — "Иван Рогов", який росіяни будуть, починаючи з 2020 року. Інший — "Аскольд", який перебував у ремонті і його, схоже, будуть транспортувати в інше місце. Особливу увагу викликав саме перший, призначений для висадки десанту.
Аналітик застосував спеціальний онлайн інструмент і виміряв ширину палуби корабля "Иван Рогов". Згідно з його попередніми оцінками — це 38 м (на фото — див. прямокутник з зелених штрихових ліній). Сусіднє фото — стан, у якому він перебував рік тому, 7 червня 2023 року.
Проєкт 23900 типу "Иван Рогов" — універсальний десантний корабель, який росіяни почали будувати у 2020 році. За таким же проєктом будують ще один, під назвою "Митрофан Москаленко". У росЗМІ їх порівнюють з кораблями "Містралями" ВМС Франції і вказують фізичні розміри — довжина 220 м, ширина 38 м. Поки що росіяни показували лише макет цього корабля на виставці зброї "Армия 2015". Орієнтовний час завершення будівництва — 2028 рік.
Про вартість "Ивана Рогова" інформації не відшукалось. Тим часом російські військові сподіваються на велику місткість корабля:
- десантників — до 1 тис. ос.;
- бойової техніки — до 75 од.;
- десантних катерів типу БК-16 проєкта 02510 або проєкта 11770 "Серна" — 4 од.;
- вертольотів — до 20 шт. (Ка-52К, Ка-29, Ка-27, Ка-31);
- БПЛА — до 4 шт.
Зазначимо, на фото MT Andersona можна помітити координати верфі, на якій будують кораблі РФ — 45.262N, 36.419E. Відстань від цієї точки до підконтрольної Україні території — близько 200 км.
Суднобудівний завод вже потрапляв під удар Сил оборони — це сталось восени 2023 року. Представник окупаційної адміністрації Сергій Аксьонов заявив, що сили ППО ЗС РФ начебто збили усі безпілотники, які прямували у бік доків "Заліва". Управління стратегічних комунікацій ЗСУ підтвердило успішну атаку, яка відбулась в ніч на 4 листопада.
Нагадуємо, 2 липня у соцмережах показали кадри влучання Сил обороги по військовій частині ЗС РФ біля Балаклави. Перед цим росіяни скаржились, що Севастополь потерпає від атак по Сапун-горі.