«Розмови з тими, хто питає про війну»: збірка інтерв'ю із дослідниками, які документують війну
«Розмови з тими, хто питає про війну»: збірка інтерв'ю із дослідниками, які документують війну

«Розмови з тими, хто питає про війну»: збірка інтерв'ю із дослідниками, які документують війну

Збірка відкрила книжкову серію «Історії війни: серія про документування та архівування».

У Львові у межах симпозіуму «Найбільш документована війна» відбулася презентація книги «Розмови з тими, хто питає про війну» під редакцією Наталії Отріщенко. Її основою стали інтерв'ю з дослідниками і дослідницями та активістами й активістками, які фіксують реальність війни Росії проти України методом розмови зі свідками подій, повідомили у Центрі міської історії Центральної та Східної Європи.

«Ідея задокументувати досвіди тих, хто документує, виникла з розуміння, що багато наших розмов — формальних і неформальних — залишаються поза кадром і нам немає на чому вибудовувати тяглість академічної думки. Формат книги — діалогічний, поліфонічний — є жестом вдячності за ті численні проговорення, які допомагали багатьом із нас в перші місяці після повномасштабного вторгнення. Ця збірка фіксує особливості дослідницької роботи в умовах війни, показує трансформацію методологічних підходів і перехід від швидких реакцій до мислення щодо горизонтів майбутнього», — повідомили у Центрі міської історії.

«Розмови з тими, хто питає про війну»: збірка інтерв'ю із дослідниками, які документують війну - Фото 1

Книга «Розмови з тими, хто питає про війну» / Наталія Отріщенко

Авторка ідеї, відповідальна за редакцію збірки Наталія Отріщенко особисто зазначила, що «ця книга про нашу людську вразливість і дослідницьку відповідальність, етичні рішення в умовах підвищеної небезпеки і надання сенсу своїй роботі, відновлення тяглостей із минулим і побудову майбутнього».

Збіркою «Розмови з тими, хто питає про війну» Центр міської історії разом із «INDEX: Інститут документування і взаємодії» започаткували книжкову серію «Історії війни: серія про документування та архівування», в якій розповідатимуть про різні аспекти роботи дослідників в умовах повномасштабної війни.
Книгу «Розмови з тими, хто питає про війну» можна замовити в онлайн-книгарні Центру міської історії за посиланням.
  • Читайте також: Анна Фурман, Меморіальний центр Голокосту «Бабин Яр»: Наша головна мета зараз — урятувати документи від війни

Фото: книга «Розмови з тими, хто питає про війну» / Центр міської історії

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
Долучитись
Теги за темою
дослідження
Джерело матеріала
loader
loader