Новий дім людства? Телескоп Джеймса Вебба виявив потенційно придатну для життя планету
Новий дім людства? Телескоп Джеймса Вебба виявив потенційно придатну для життя планету

Новий дім людства? Телескоп Джеймса Вебба виявив потенційно придатну для життя планету

Дослідники, аналізуючи дані телескопа Джеймса Вебба, визначили, що екзопланета LHS 1140 b може бути крижаним водним світом. Цікаво, що вона потенційно здатна підтримувати атмосферу, схожу на земну, і навіть життя.

Планета, яку раніше вважали міні-Нептуном, розташована приблизно за 48 світлових років від Землі. Вона обертається навколо червоного карлика в зоні, придатній для життя. Це означає, що вона отримує достатньо випромінювання від зірки для теоретичного існування рідкої води. Нові дані телескопа Джеймса Вебба (JWST) свідчать, що LHS 1140 b — це, імовірніше, кам’яниста або льодяна «супер-Земля», багата на воду. Це робить її ще кращим кандидатом для пошуку позаземного життя, ніж вважали раніше.

Раян МакДональд, науковий співробітник NASA, зазначив: «Уперше ми побачили натяк на атмосферу на кам’янистій або багатій на лід екзопланеті в зоні, придатній для життя. Виявлення атмосфер на малих, кам’янистих світах — головна мета JWST, але ці сигнали набагато складніше побачити, ніж атмосфери гігантських планет».

LHS 1140 b, відкрита у 2017 році, має масу, що перевищує земну в шість разів. Вона вже зацікавила вчених через близькість до Сонячної системи. Останні знахідки лише посилюють ажіотаж.

«З усіх відомих на сьогодні екзопланет з помірним кліматом, LHS 1140 b цілком може бути нашим найкращим шансом одного дня непрямо підтвердити наявність рідкої води на поверхні чужого світу за межами нашої Сонячної системи», — заявив головний автор дослідження і докторант Монреальського університету Шарль Кадьє. «Це стало б важливою віхою у пошуку потенційно придатних для життя екзопланет».

Хоча ще зарано робити остаточні висновки, спостереження вказують, що від 10 до 20 відсотків маси планети може складатися з води. Це означає, що вона може бути величезною сніжкою або грудкою льоду з підповерхневим океаном. Аналіз дослідників також припускає, що її атмосфера може бути багатою на азот. У такому випадку на поверхні екзопланети міг би існувати океан діаметром 4000 кілометрів із температурою води приблизно 20 °C.

МакДональд додає: «Хоча нам потрібно більше спостережень JWST для підтвердження атмосфери, багатої на азот, і пошуку інших газів, це дуже багатонадійний початок».

Варто зазначити, що LHS 1140 b не єдина у своїх захопливих характеристиках. Є також ряд інших екзопланет у придатній для життя зоні, які приваблюють вчених. Найочевиднішими, мабуть, є сім світів системи TRAPPIST-1, планетарний ряд, який виглядає дуже схожим на структуру нашої Сонячної системи.

Джерело: Space.com, Futurism.com

 

Теги за темою
Космос NASA
Джерело матеріала
loader