День рівноапостольної княгині Ольги: історія та заборони
День рівноапостольної княгині Ольги: історія та заборони

День рівноапостольної княгині Ольги: історія та заборони

День рівноапостольної княгині Ольги: історія та заборони

Цього року дата свята змінилася.

11 липня християни східного обряду відзначають День святої рівноапостольної княгині Ольги. Його датою обрано день її смерті. Раніше його відзначали 24 липня, але після переходу ПЦУ на новий календар, дата свята змінилася.

Хто така княгиня Ольга

Княгиня Ольга була дружиною князя Ігоря і бабусею князя Володимира. Точних відомостей про її походження немає. Одні вважають, що вона була дочкою псковських варяг, в інші — що в неї болгарські корені. Також є версія, що вона була дочкою Віщого Олега.

У 903 році Ольга стала дружиною князя Ігоря. Коли їх сину виповнилося три, Ігоря вбили древляни. Після вбивства чоловіка вони відправили княгині його тіло і сватів.

Обурена Ольга наказала закопати сватів разом з човном, на якому вони припливли. Після цього, вона помстилася за чоловіка, спаливши їх столицю Іскоростень і обклала древлян даниною. Вона правила до повноліття свого сина та стала першим правителем Київської Русі, який прийняв християнство.

Її хрестили під іменем Олени в Константинополі в 955 чи 957 році. Обряд хрещення проводив імператор Костянтин VII Багрянородний (за іншою версією — його син і співправитель Роман) і патріарх Феофілакт.

Повернувшись додому, вона хотіла залучити до християнства сина, але той відмовився. Незважаючи на це, княгиня почала зводити християнські храми. Одним з них була церква святої Софії, яка, на жаль, згоріла у 1017 році. Пізніше, Ярослав Мудрий, правнук княгині, звів на цьому місці кам’яний храм, який зберігся і до наших днів.

Княгиня Ольга померла у 969 році і була похована за християнським обрядом. В XVI столітті її зарахували до лику святої рівноапостольної.

Заборони Дня святої Ольги

З давніх часів в цей день діють певні заборони, який варто дотримуватися. На свято було заведено уникати фізичної робота, а також шити, в’язати на вишивати.

Як і в інші християнські свята, в цей день заборонено лаятись і сваритися. Уникати слід не лише сварок з близькими,  а й з усіма людьми. Також краще не скаржитись та уникати негативних думок.

Не можна хизуватися, щоб не відлякати від себе удачу. Також в цей день не варто позичати гроші, щоб не втратити їх.

Джерело матеріала
loader
loader