Ексчиновника Міноборони Хмельницького, що підписував закупівлі яєць по 17 гривень, випустили з-під арешту
Ексчиновника Міноборони Хмельницького, що підписував закупівлі яєць по 17 гривень, випустили з-під арешту

Ексчиновника Міноборони Хмельницького, що підписував закупівлі яєць по 17 гривень, випустили з-під арешту

Ексчиновника Міноборони Хмельницького, що підписував закупівлі яєць по 17 гривень, випустили з-під арешту

Фігуранта низки корупційних проваджень відпустили під особисте зобов’язання.

Вищий антикорупційний суд зняв домашній арешт із колишнього керівника Департаменту державних закупівель та постачання матеріальних ресурсів Міністерства оборони Богдана Хмельницького, який за часів міністра оборони Резнікова безпосередньо підписував контракти на яйця по 17 гривень а також проходить підозрюваним у справі про закупівлю неякісної амуніції для військових на 1,4 млрд гривень та у розтраті понад 222 млн гривень.

«Вищий антикорсуд відпустив з СІЗО Богдана Хмельницького. Це той, що був директором департаменту закупівель у Резнікова, і безпосередньо підписував контракти з яйцями по 17 і паршивими бронежилетами та гамнокуртками. Тобто саме він виглядав найгарантованішим злочинцем у історії корупційних закупівель Міноборони. Але пройшов рік увєрєнного слєдствія - і вже ніхто ні в чому вже не впевнений», - повідомив у Facebook редактор проекту «Наші гроші» та автор розслідувань про махінації Хмельницького Юрій Ніколов.

Водночас із СІЗО Хмельницького випустили ще у травні 2024 року та замінили йому запобіжний захід на домашній арешт. Однак і це обмеження волі Хмельницькому скасували 4 липня, та відпустили під особисте зобов'язання, повідомило видання «Слово і діло».

Ніколов же зазначив, що після звільнення з-під варти Олександра Лієва, який є підозрюваним у справі про розкрадання 1,5 мільярда гривень на закупівлі боєприпасів для ЗСУ, залишилось випустити на волю колишнього заступника міністра оборони В’ячеслава Шаповалова, який відповідав за тилове забезпечення ЗСУ та є ще одним підозрюваним у низці корупційних справ, а потім тихенько заморозити слідство, «щоб вони недайбоже не отримали навіть умовні терміни, бо це б виглядало хоч якоюсь боротьбою з корупцією, і хоч виконавцям загрожувало б невідворотністю покарання».

«А потім ми дивуємся, чому оті уроди не беруть нас в НАТО через якусь корупцію. А в нас же насправді корупціонери вже виїхали. Навіть СІЗО вже пусте, ось дивись- нема нікого», - резюмував він.

Нагадаємо, в січня минулого року ZN.UA опублікувало розслідування Юрія Ніколова «Тилові пацюки Міноборони під час війни «пиляють» на харчах для ЗСУ більше, ніж за мирного життя». У матеріалі йдеться, що міністерство підписало угоду на 13 мільярдів із фірмою зі статутним капіталом у тисячу гривень. Тобто, МО під час війни уклало угоду з фірмою–"прокладкою". До прикладу яйця Міноборони закуповувало по 17 гривень за штуку, коли роздрібна ціна в магазинах складала близько 7 гривень за одиницю.

У Міноборони спершу заперечували цю інформацію, але вже за кілька днів заступник міністра оборони В’ячеслав Шаповалов, який відповідав за тилове забезпечення ЗСУ, подав у відставку, а на початку лютого йому та директору  департаменту закупівель у Міністерстві оборони Богдану Хмельницькому оголосили підозру про зловживання, хоча і за іншою справою.

Однак на харчах скандал навколо закупівель Міноборони не закінчився. У  статті «Хороша і погана новини про корупцію в Міноборони»  Юрій Ніколов та Віталій Кононученко  розповіли, як восени 2022 року Міноборони України закупило куртки та шоломи для ЗСУ за завищеною втричі ціною. При цьому замість зимового одягу в країну зайшов літній. Міністр оборони Олексій Резніков офіційно заперечував цю інформацію та навіть запропонував парі журналістам, однак врешті цей скандал призвів до його відставки.

Джерело матеріала
loader