Як вибрати генератор для будинку в Україні: добірка популярних моделей
Як вибрати генератор для будинку в Україні: добірка популярних моделей

Як вибрати генератор для будинку в Україні: добірка популярних моделей

Залежно від потужності та виду палива генератори можуть забезпечити живлення як невеликих ґаджетів, так і цілих бізнес- або торгових комплексів.

В Україні знову діють графіки відключення світла, у зв'язку з чим серед українців зріс попит на генератори. Експерти порталу ITC.ua розповіли, як вибрати генератор і склали рейтинг популярних моделей.

На що звернути увагу під час купівлі генератора

Перш ніж купити генератор, потрібно розрахувати необхідну потужність. Для цього потрібно визначити загальну потужність усіх пристроїв, які будуть під'єднані до генератора, а також додати до неї 20-30% на випадок стрибків енергії або додаткового використання. Для живлення невеликих побутових приладів достатньо 2-3 кВт, проте для живлення великого будинку рекомендується вибирати генератор на 10 кВт.

Також варто враховувати різницю між номінальною і пусковою потужністю. На пусковій потужності генератор запускає пристрій, а на номінальній живить його весь інший час.

Важливо Шум провокує стрес та зайву вагу. Як вберегтись від роздратованості в епоху генераторів

Що стосується видів палива, дизельні краще підходять для тривалого використання, проте взимку потребують "зимового" палива. Бензинові моделі вважаються менш економічними і потребують частого заряджання. На бензині випускають невеликі генератори, призначені для походів. Моделі на газі або комбіновані з газом потребують "підведення" газу до пристрою або постійного заправляння газовим балоном, а його підключення до магістрального газопроводу здійснюють тільки відповідні служби. Великі газові генератори використовують для живлення великих будівель, бізнес- або торгових центрів.

Популярні моделі генераторів

Konner&Sohnen BASIC KSB 22i S

Konner&Sohnen BASIC KSB 22i S
Фото: itc.ua

Базова модель генератора Konner&Sohnen працює на бензині. Його номінальна потужність — до 8 кВ, пускова — до 2 кВт. Апарат важить 15 кілограмів, має низький рівень шуму і оснащений парою розеток на 230 В.

Заправляти генератор можна 92-м або 95-м бензином. Як зазначають у виданні, порівняно з іншими моделями Konner&Sohnen BASIC KSB 22i S потребує частішого заправлення, адже його бака вистачає лише на 4 години роботи при 50% навантаженні. Коштує ця модель від 21 до 36 тисяч гривень.

EcoFlow Smart Generator (Dual Fuel)

Генератор EcoFlow Smart Generator (Dual Fuel)
Фото: itc.ua

Smart Generator (Dual Fuel) від EcoFlow — це генератор із комбінованою системою палива від бензину або пропану та 4-літровим баком. Працюючи на бензині, витримує робоче навантаження до 1.8 кВт, на пропані — до 1.6 кВт. Генератор важить 30.5 кілограм, оснащений однією розеткою і набагато менш гучний, ніж традиційні моделі.

За словами експертів, цей генератор створений для тих, хто використовує зарядні станції як основне джерело живлення, коли довго немає світла. Наприклад, він підійде для кемпінгу або походу. Коштує EcoFlow Smart Generator (Dual Fuel) "на бензині" 35 970 гривень.

Hyundai HHY1050Si

Фото: itc.ua

Генератор Hyundai HHY1050Si також працює на бензині, має вхідну потужність 1.2 кВт і номінальну 1 кВт. Його бака на 2,5 літра вистачить для 4 годин безперервної роботи. Важи апарат 11,5 кілограмів.

Hyundai HHY1050Si забезпечує стабільну енергію, що важливо для чутливих електронних пристроїв. Наявність USB дає змогу заряджати дрібну електроніку та гаджети. Він підійде для живлення невеликих гаджетів, але для довгих відключень світла цієї потужності недостатньо. Вартість генератора — від 14150 до 16800 гривень.

Karcher PGG 6/1

Karcher PGG
Фото: itc.ua

Бензиновий генератор Karcher PGG 6/1 має номінальну потужність 5 кВт і максимальну — 5.5 кВт. Бака на 25 л вистачить на 10 годин роботи, а при повній потужності до 6,5 години. Важить такий девайс 85 кілограмів.

За словами експертів порталу, ця модель підходить для живлення будинку, котеджу або гаража, може довго працювати, що важливо в умовах відключень світла. Генератор оснащений трьома розетками, електричним стартером для запуску двигуна і автоматичним регулятором напруги. Коштує Karcher PGG 6/1 від 26 299 до 43 999 гривень.

ITC Power GG3300F

ITC Power GG3300F
Фото: itc.ua

Генератор варіант ITC Power GG3300F також працює на бензині, має номінальну потужність 2.8 кВт і максимальну — 3 кВт. Ємність бака — 15 літрів. Апарат оснащений двома розетками з автоматами на 16 А, має вихід DC 12 В.

Як зазначають експерти, ця модель також підійде для живлення будинку, але тільки для середньої кількості побутових пристроїв. Потужності генератора вистачить для живлення холодильника, телевізора чи мікрохвильовки. Його ціна — від 12 000 до 18 000 гривень.

Vulkan SC13000-III

Vulkan SC13000-III
Фото: itc.ua

Бензиновий генератор Vulkan SC13000-III один із найпотужніших в асортименті виробника. Його номінальна потужність становить 8.8 кВт з пусковим рівнем до 9.6 кВт для однофазної мережі, а для трифазної — 10 кВт з максимальним рівнем навантаження до 12 кВт. Апарат оснащений двома розетками на 230 В і 400 В. Паливний бак на 45 літрів дає йому змогу працювати 9 годин при повному завантаженні Вага генератора — 175 кілограмів.

Як зазначають у виданні, Vulkan SC13000-III має вбудований авторегулятор напруги AVR, тому підійде для чутливої електроніки. Захищений за стандартом IP23, оснащений вольтметром і лічильником мотогодин. Вартість цієї моделі стартує від 110 000 гривень.

Нагадаємо, у Києві влада хоче в 4 рази збільшити суми на відшкодування вартості незалежних джерел електроенергії. Місто компенсує 75% вартості обладнання, але максимальна сума допомоги — не більше 80 000 гривень за одну одиницю обладнання.

Також повідомлялося, зарядні станції краще підходять для квартир, ніж генератори, оскільки працюють безшумно, компактні та безпечні. Вони компактні та легкі, завдяки чому їх зручно зберігати та перевозити. Крім того, деякі станції можуть працювати в парі з сонячними панелями.

Теги за темою
Україна електроенергія
Джерело матеріала
loader