Майже рекорд: китайські астронавти вийшли в космос для захисту орбітальної станції
Майже рекорд: китайські астронавти вийшли в космос для захисту орбітальної станції

Майже рекорд: китайські астронавти вийшли в космос для захисту орбітальної станції

Двоє астронавтів пробули за межами станції "Тяньгун" цілих 6,5 годин, щоб встановити захист від космічного сміття.

Астронавти місії "Шеньчжоу-18", які перебувають на китайській орбітальній станції "Тяньгун", здійснили вже другий вихід у відкритий космос. Метою цього виходу було встановлення додаткового захисту на модулі станції від космічного сміття, як природного, так і штучного походження. Особливо це стало важливо після того, як поруч із Міжнародною космічною станцією (МКС) нещодавно розпався російський супутник, що стало загрозою для її екіпажу, пише Futurism.

У Фокус. Технології з'явився свій Telegram-канал. Підписуйтесь, щоб не пропускати найсвіжіші та найзахопливіші новини зі світу науки!

Як заявили представники Китайської аерокосмічної науково-технічної корпорації, основною метою виходу астронавтів у відкритий космос за межі орбітальної станції "Тяньгун" було встановлення захисних пристроїв на модулі станції. Це має краще захистити китайську станцію від потенційних ударів мікрометеоритів або ж уламків космічного сміття.

Астронавти місії "Шеньчжоу-18", які перебувають на китайській орбітальній станції "Тяньгун", здійснили вже другий вихід у відкритий космос
Фото: CCTV

Астронавти Лі Цун і Е Гуанфу провели у відкритому космосі 6,5 годин, що на 2 години менше, ніж вони провели за межами станції наприкінці травня. Тоді було зафіксовано рекорд для Китаю за часом перебування астронавтів у відкритому космосі, як уже писав Фокус. Минулого разу астронавти встановили захист від космічного сміття на модулі "Ментянь", тепер же подібні захисні пристрої були встановлені на модулях "Тяньхе" і "Веньтянь". Повідомляється, що місія завершилася успішно й астронавти благополучно повернулися назад на станцію. Таким чином загалом китайські астронавти за 3 роки вже здійснили 16 виходів у відкритий космос за межі станції "Тяньгун".

Китайські астронавти отримали завдання зміцнити захист станції після того, як наприкінці минулого місяця поруч із МКС розпався на понад 100 частин російський супутник, як уже писав Фокус .

Супутник під назвою "Ресурс-П1" уже виведений з експлуатації і був по суті космічним сміттям, але після цієї події він створив ще більше космічного сміття. Сам інцидент призвів до того, що астронавтам МКС дали вказівку переміститися в космічні кораблі, зістиковані з орбітальною станцією, щоб уникнути потенційної загрози їхньому життю. Варто сказати, що МКС має спеціальний захист від космічного сміття, та все ж мікрометеорити або уламки супутників і ракет можуть завдати шкоди орбітальним аванпостам, зокрема й станції "Тяньгун".

Можна згадати американський науково-фантастичний фільм "Гравітація" 2013 року, де добре показано, як космічне сміття може пошкодити космічний корабель і орбітальну станцію.

Вчені вважають, що уламки розміром від кількох міліметрів до 1 сантиметра можуть завдати значної шкоди. А уламки розміром 10 см і більше взагалі можуть призвести до виходу з ладу і навіть руйнування орбітальної станції.

Зараз на навколоземній орбіті перебуває величезна кількість космічного сміття штучного походження через значне збільшення за останні роки кількості запусків ракет і супутників. На орбіті продовжать літати неробочі супутники і частини ракет, які можуть розвалюватися і стикатися один з одним.

Як уже писав Фокус, учені розповіли, чи справді Сонце зараз активніше, ніж у минулому. 25-й сонячний цикл наближається до свого піку, але наскільки він відповідає попередньому 24-му циклу?

Також Фокус писавпро те, що собою являють блазари і навіщо їм потрібна чорна діра. Одними з найяскравіших, якщо не найяскравішими об'єктами в космосі, вважають блазари і квазари. Вони дуже схожі, але все ж між ними є різниця.

Теги за темою
Космос
Джерело матеріала
loader
loader