Про це повідомляє Reuters, передає Укрінформ.
«Я відданий цим 2,5% в рамках наших фіскальних правил, але стратегічний перегляд має бути на першому місці», - сказав Стармер, відлітаючи на саміт НАТО у Вашингтоні.
У 2014 році члени Альянсу домовилися виділяти 2% ВВП на оборонні витрати для забезпечення військової готовності НАТО. Цього року 23 з 32 країн-членів досягнуть цієї мети, але перед обличчям зростаючої загрози з боку Росії все більше країн закликають збільшити витрати до 2,5% і більше.
Аналіз оборонних витрат Великої Британії, опублікований у квітні попереднім консервативним урядом, показав, що у 2024-2025 фінансовому році оборонні витрати, які відповідають критеріям НАТО, становитимуть 2,32% ВВП.
Стармер сказав, що лейбористи планують провести огляд оборонних викликів і можливостей Британії.
Очікується, що під час своєї першої міжнародної поїздки на посаді прем'єр-міністра Стармер спробує підвищити авторитет Британії на міжнародній арені, сподіваючись скористатися своєю значною більшістю в парламенті як ознакою того, що його уряд є стабільним партнером.
Він наголосив, що саміт НАТО у Вашингтоні стане шансом продемонструвати єдність після ракетного удару РФ по дитячій лікарні в Києві.
«Моє послання дуже, дуже чітке: цей саміт НАТО – це можливість для союзників об'єднатися і зміцнити свою рішучість – особливо на тлі цієї жахливої атаки – проти російської агресії», - сказав він.
Як повідомлялося, у Вашингтоні 9–11 липня проходить саміт НАТО, у якому бере участь українська делегація на чолі з Президентом Володимиром Зеленським.
Фото: Getty Images