Новий китайський радар може відстежувати 10 гіперзвукових ракет на швидкості 24,5 тис. км/год
Новий китайський радар може відстежувати 10 гіперзвукових ракет на швидкості 24,5 тис. км/год

Новий китайський радар може відстежувати 10 гіперзвукових ракет на швидкості 24,5 тис. км/год

Радар передає інформацію за допомогою лазера, дальність виявлення цілей становить 600 км.

Вчені з Університету Цинхуа (КНР), заявили про створення радара, здатного відстежувати 10 гіперзвукових ракет, що наближаються, на швидкості 20 Махов (24 501 км/год) з безпрецедентною точністю, а також може ідентифікувати помилкові цілі. Про це повідомляє SCMP.

Цю повноцінну радіолокаційну систему було протестовано в лабораторії за допомогою приладів, що імітують рух гіперзвукових цілей в атмосфері. Під час наземного моделювання новий радар показав помилку в 28 см під час оцінки відстані ракети, що рухається зі швидкістю майже 7 км за секунду, точність під час оцінки швидкості ракети становила 99,7%.

Інформація передається радаром за допомогою лазера. У результаті радіолокаційна система змогла генерувати й обробляти набагато складніші мікрохвильові сигнали, ніж раніше, при цьому точно вимірюючи високошвидкісні об'єкти. Цей новий мікрохвильовий фотонний радар може похвалитися дальністю виявлення понад 600 км, заявили дослідники.

Мікрохвильовий фотонний радар невеликий і легкий, що робить його придатним для встановлення на ракети ППО або літаки. Деякі військові експерти вважають, що це ключова технологія для радарів управління вогнем наступного покоління.

Гіперзвукова зброя являє собою велику проблему для перехоплення. Вона не тільки швидша, а й може здійснювати непередбачувані маневри, що дозволяє долати ППО. Хоча нові ракети-перехоплювачі та лазерна зброя потенційно здатні знищити гіперзвукову зброю, яка наближається, для досягнення успіху їм необхідні точні параметри положення цілі та швидкості.

Згідно зі звітом, опублікованим торік вашингтонським аналітичним центром Центру стратегічних і міжнародних досліджень (CSIS), одним із найбільш неприємних питань для Пентагону є проблема отримання радара, здатного відстежувати гіперзвукові цілі з високою точністю.

Ще одна проблема, яку створюють високошвидкісні рухомі цілі, — це поява на екранах радарів фантомних зображень, причому кількість "помилкових цілей" часто перевищує кількість реальних цілей. Використовуючи лазерну технологію, команда китайських учених дала змогу радару одночасно посилати мікрохвилі в трьох різних діапазонах, підвищуючи точність виявлення. Вони також розробили алгоритм, який повністю усуває перешкоди від помилкових цілей шляхом порівняння сигналів різних частот.

Раніше ми повідомляли про те, що в США встановили на MQ-9 Reaper новий модуль РЕБ. За словами американського генерала Еріка М. Сміта, модуль RDESS/SOAR робить безпілотник "практично непомітним" для ворожих радарів.

Джерело матеріала
loader