Туреччина запускає в серію ракету ÇAKIR від Roketsan: особливості зброї
Туреччина запускає в серію ракету ÇAKIR від Roketsan: особливості зброї

Туреччина запускає в серію ракету ÇAKIR від Roketsan: особливості зброї

Ракета несе 70-кілограмову термобаричну боєголовку й оснащена передовою системою наведення. Це забезпечує високу точність і ефективність ураження ÇAKIR під час атаки широкого спектра цілей.

Турецька оборонна компанія Roketsan почала серійне виробництво крилатої ракети ÇAKIR. Ця подія знаменує собою важливий етап у розвитку оборонної промисловості Туреччини, слідуючи за успішними випробуваннями ракети, проведеними 2022 року. Про це 9 липня повідомила іспанська газета Defensa.

Після успішних тестових запусків Roketsan готова представити і продати ракету потенційним клієнтам, як внутрішнім, так і міжнародним.

ÇAKIR являє собою крилату ракету з компактною та оптимізованою конструкцією. Вага ракети становить 270 кг, довжина — 3,3 м, а діаметр фюзеляжу — всього 27 см. Ракета оснащена турбіною KTJ-1750, розробленою турецькою компанією Kale Arge, що дає їй змогу вражати цілі на відстані понад 150 кілометрів. Ефективна система повітрозбору, розташована в нижній частині ракети, сприяє її високій дальності польоту.

Однією з ключових особливостей ÇAKIR є модульний підхід, який дає змогу запускати ракету з різних платформ, включно з наземними установками, кораблями, літаками та безпілотними літальними апаратами. Це значно розширює її універсальність і робить застосовною в різних бойових сценаріях.

Що стосується руйнівної потужності, то наголошується, що ÇAKIR оснащена потужним 70-кілограмовим термобаричним зарядом і передовою системою наведення, що поєднує інфрачервоне зображення і радіочастоти. Це забезпечує високу точність і ефективність ракети під час ураження широкого спектра цілей, включно з інфраструктурними об'єктами та укріпленнями на складних ділянках місцевості, таких як печери.

Ще однією важливою характеристикою ракети є фюзеляж, виготовлений з матеріалів, що поглинають радіолокаційні промені, що ускладнює її виявлення. Ракета також обладнана системами наведення, які можуть отримувати додаткові дані в польоті, забезпечуючи чудові характеристики в несприятливих погодних умовах.

Крім того, в ракеті застосовується технологія GNSS, стійка до перешкод, а також радіолокаційні та барометричні висотоміри для точної навігації.

На думку військових експертів, крилата ракета ÇAKIR здатна значно змінити оперативні можливості сучасних збройних сил, пропонуючи ефективні рішення для виконання далеких і високоточних місій.

Раніше повідомлялося, що на виставці World Defence Show 2024 у Саудівській Аравії турецька верф ARESпродемонструвала оновлений концепт свого безпілотного надводного корабля ULAQ, озброєного крилатою ракетою ÇAKIR виробництва Roketsan.

Теги за темою
Зброя ракета
Джерело матеріала
loader
loader