Земля ступила на незвідану територію: смертоносний ураган зробив майбутнє планети неясним
Земля ступила на незвідану територію: смертоносний ураган зробив майбутнє планети неясним

Земля ступила на незвідану територію: смертоносний ураган зробив майбутнє планети неясним

Сезон ураганів в Атлантиці розпочався з рекордів — ураган Берил став першим в історії, що досяг таких масштабів у червні.

Кліматична криза темною тінню нависає над планетою і цього важко не помітити: останні 13 місяців стали найспекотнішими в історії, і ця тенденція, ймовірно, збережеться. У результаті на світ обрушилися екстремальні хвилі спеки, посухи, лісових пожеж і повеней, а сезон ураганів в Атлантиці стартував із рекордно смертоносного шторму, пише Futurism.

Спостереження показують, що урагану Берил знадобилося всього два дні, щоб з незначного тропічного шторму перетворитися на смертоносне явище четвертої категорії. Далі він і зовсім переріс в ураган вищої 5 категорії — найсильніший за шкалою ураганного вітру. Вчені зазначають, що Берил пронісся Карибським морем із неймовірною швидкістю 265 км/год, спричинивши безліч смертей.

У Фокус. Технології з'явився свій Telegram-канал. Підписуйтесь, щоб не пропускати найсвіжіші та найзахопливіші новини зі світу науки!

Рекордний початок сезону ураганів в Атлантиці не на жарт стривожив учених-екологів. По-перше, вчені спантеличені тим, як рано виник ураган, оскільки більшість таких великих штормів, як правило, формуються лише ближче до вересня. По-друге, дослідники вважають, що такий екстремальний початок сезону ураганів майже напевно пов'язаний зі зміною клімату, що підвищує температуру Атлантичного океану.

За словами кліматолога з Університету Маямі Браяна Макнолді, поява Берила в червні є "безпрецедентною", вказуючи на неймовірно високі температури, яких досягнув океан. Він також додав, що жоден із прогнозів дослідників не очікував такої аномальної події, попри те, що вчені попереджали — урагани цього року будуть екстремальними.

Останніми роками на Землі спостерігається тривожна тенденція: у 2023 році вчені спостерігали позамежні температури в океані, а у 2024 ситуація має аналогічний вигляд. На жаль, це не обіцяє нічого хорошого. За словами Макнолді, спостереження показують, що з середини травня в Карибському морі спостерігалися надзвичайно високі температури — значно вищі за звичайний пік. Дослідники занепокоєні тим, що океан уже зараз має такий вигляд, ніби зараз пік сезону, а тому надзвичайно тривожно уявити те, який насправді може мати вигляд пік сезону.

За словами експерта з ураганів з Університету Роуена Андри Гарнер, на жаль, з погляду науки, те, що сьогодні спостерігається в океані, є закономірним, коли ми нагріваємо планету, а особливо океани.

Зазначимо, вчені досі не можуть зі 100% впевненістю заявити, що зміна клімату є прямою причиною збільшення кількості штормів. Результати досліджень показують, що інтенсивність штормів зростає, живлячись вищими температурами океану і вивільняючи більше дощу через додаткову вологу в повітрі.

За словами наукового співробітника Національного управління океанічних і атмосферних досліджень Хіроюкі Муракамі, все ще не зрозуміло, якою саме мірою зміна клімату сприяє ранньому формуванню урагану Берил. Однак кліматичні моделі вчених припускають, що середня інтенсивність ураганів у цьому сезоні значно збільшиться в майбутньому і виною тому глобальне потепління планети.

Ситуація настільки жахлива, що експерти тепер закликають додати нову "шосту категорію", оскільки швидкість вітру набагато швидше досягає рекордів. Простими словами, світ ступив на незвідану територію, а сезон ураганів лише почався.

Раніше Фокус писав про те, що смертоносні урагани на Землі змінять свій характер: що в майбутньому чекає на планету.

Теги за темою
дослідження вчені Земля
Джерело матеріала
loader
loader