Про це заявив президент Європейської ради Шарль Мішель у Вашингтоні перед початком пленарного засідання саміту НАТО за участю Індо-Тихоокеанських партнерів та ЄС, повідомляє кореспондент Укрінформу.
«Ми готові захищати наші демократичні цінності й принципи, надалі підтримувати Україну та підтвердити, що наша підтримка непохитна… Хочу наголосити, що партнерство між НАТО і ЄС є ключем для нашого майбутнього», - наголосив Мішель.
Він нагадав, що кілька тижнів тому лідери європейських країн розглянули стратегічний порядок денний ЄС та затвердили нову парадигму його розвитку, за якою ЄС буде набагато більше інвестувати у свою оборону й безпеку та ефективно підтримувати зусилля НАТО. Це передбачає спільні оборонні закупівлі, більші зусилля з підтримки та розвитку оборонної промисловості.
«Наступні тижні й місяці будуть дуже важливими на геополітичному рівні. Ми підтримуємо мирну зустріч, яка відбулася у Швейцарії, і переконані, що лише Україна має вирішувати, яким буде майбутнє (миру – ред.). Я надзвичайно задоволений, що сьогодні від усіх союзників і партнерів НАТО надійшов дуже потужний сигнал щодо готовності підтримувати Україну так довго, як це буде необхідно», - зазначив Мішель.
Він також прокоментував нещодавні «човникові» візити прем’єр-міністра Угорщини Віктора Орбана у Пекін та Москву.
«По-перше, угорське головування не представляє ЄС на міжнародному рівні - це дуже чітка позиція. Цей візит прем’єр-міністра Угорщини не був здійснений від імені ЄС», - наголосив президент Євроради.
Мішель нагадав, що після таких візитів було «потужне попередження» від інших країн-членів Європейського Союзу.
«Ми розраховуємо на те, що будь-яке головування в ЄС буде відігравати роль «чесного брокера», щоб захищати європейську єдність та допомагати нам у досягненні компромісів. Саме в цьому його головна мета. Я думаю, що цей епізод продемонстрував потужну рішучість ЄС у підтримці України і потужний намір продовжити тиск на Росію. Цей саміт НАТО є додатковим сигналом, що ми будемо й надалі рухатися цим шляхом», - додав він.
Як повідомлялося, у Вашингтоні проходить 75-й саміт НАТО, одним з головних питань якого є нарощування військової допомоги Україні.