НБУ переглянув низку валютних обмежень: які зміни чекають на українців
НБУ переглянув низку валютних обмежень: які зміни чекають на українців

НБУ переглянув низку валютних обмежень: які зміни чекають на українців

Національний банк України актуалізує низку валютних обмежень.

Як передає "Хвиля", про це йдеться у повідомленні регулятора.

Так, на бізнес та волонтерів чекає низка змін, які почнуть діяти з 11 липня 2024 року.

Зокрема, Нацбанк надав можливість вітчизняному бізнесу відшкодовувати нерезидентам витрати, понесені через їхню участь у наданні зовнішнього кредиту українському позичальнику. Умовою для проведення такої операції є те, що гарантом, поручителем чи страховиком зовнішнього кредиту має бути іноземна експортно-кредитна агенція чи іноземна держава або гарантом, або поручителем за таким зобов'язанням є міжнародна фінансова організація (МФО).

Це розширятє можливості українських компаній залучати нові зовнішні кредити та позики.

Регулятор дозволив переказувати кошти на користь іноземних компаній, до складу акціонерів яких входить іноземна держава для сплати страхових платежів за договорами, які передбачають покриття військових ризиків на території України.

Валютні обмеження, курс валют україна, нбу
Валютні обмеження

Такі зміни стануть важливим сигналом для інвесторів та донорів щодо можливості зменшити свої інвестиційні ризики в Україні в умовах повномасштабного вторгнення Росії.

НБУ забезпечив можливість резидентів переказувати кошти за наданими ними гарантіями або поруками, які забезпечують виконання зобов'язань резидентів-позичальників за зовнішніми кредитами та позиками (за умови, якщо такі платежі резидента-позичальника дозволені Постановою №18).

Це позитивно вплине на зацікавленість іноземних кредиторів щодо відновлення кредитної підтримки приватних позичальників з України;

НБУ нормував можливість резидентів-позичальників купувати іноземну валюту для її резервування за кредитним договором із МФО, що збільшить підтримку українського бізнесу з боку МФО.

На додаток до цього регулятор вніс уточнюючі зміни до травневого пакету лібералізації, яким було дозволено здійснювати планові процентні платежі за зовнішнім корпоративним боргом. Зміни спрямовані на уніфікацію підходів щодо сплати таких планових відсотків (купонів) для випадків різного структурування здійснених запозичень.

Зміни для волонтерів

НБУ розширив перелік товарів оборонного призначення, які можуть купувати за кордоном фізичні особи-волонтери. До зазначеного переліку будуть додані комплектуючі для БПЛА (коди УКТЗЕД – 8407, 8526, 8529, 8537, 8542, 8543, 8807, 9004, 9013-9015, 93 4, 3920).

Додатково до можливості вносити благодійні внески нерезидентами в іноземній валюті на території України, НБУ надав їм можливість здійснювати відповідні перекази у гривні. Такі внески можуть здійснюватись на рахунки як державних органів, так і благодійних фондів, щоб допомогти обороноздатності України та забезпечити інші нагальні потреби населення в умовах війни.

Підтримка населення

Серед іншого, Нацбанк надав дозвіл фізичним особам повертати соціальні виплати, отримані в іноземній державі.

Як зазначається, завдяки цим змінам українці зможуть виконувати зобов'язання перед повноважними органами іноземних держав, що дозволить запобігти погіршенню умов надання допомоги вимушеним мігрантам;

А також забезпечив можливість бізнесу сплачувати збори за дії, пов'язані з охороною прав на об'єкти права інтелектуальної власності, включаючи оплату послуг, які надаються патентними відомствами інших країн, та патентних послуг повірених за кордоном.

Купівля-продаж валюти

НБУ конкретизував норму щодо готівкового ліміту у розмірі 100 тис. гривень на день для купівлі-продажу готівкової іноземної валюти за безготівкові кошти у гривні, що відповідає ліміту на видачу готівки з поточних рахунків клієнтів.

При цьому уточнення стосується виключно безготівкових коштів, а отже, українці й надалі можуть здійснювати валютно-обмінні операції з готівкою без обмежень за сумою.

Нагадаємо, НБУ назвав найпопулярніші банки серед українців.

Теги за темою
Гроші
Джерело матеріала
loader