Ситуація на орбіті: астронавтів NASA, які "не застрягли" на МКС, доведеться рятувати
Ситуація на орбіті: астронавтів NASA, які "не застрягли" на МКС, доведеться рятувати

Ситуація на орбіті: астронавтів NASA, які "не застрягли" на МКС, доведеться рятувати

Двоє астронавтів, які прибули на орбіту на космічному кораблі Boeing Starliner, мали повернутися на Землю ще в червні, але тепер вони залишаться в космосі щонайменше до середини серпня.

Те, що мало бути тижневою місією, у підсумку перетворюється на багатомісячну місію з невідомим результатом. Екіпаж проблемного космічного корабля Boeing Starliner, який зістиковано з Міжнародною космічною станцією (МКС), має залишатися на орбіті щонайменше до середини серпня. У NASA не виключають рятувальної місії, щоб повернути астронавтів, які "не застрягли" на орбіті, пише New Atlas.

У Фокус. Технології з'явився свій Telegram-канал. Підписуйтесь, щоб не пропускати найсвіжіші та найзахопливіші новини зі світу науки!

Перший політ з астронавтами корабля Starliner став несподіваною неприємністю і для NASA, і для компанії Boeing, що створила транспортний засіб. У рамках першого випробувального польоту з людьми на борту корабель вирушив на МКС 5 червня.

Початковий план передбачав те, що астронавти NASA Суніта Вільямс і Баррі Вілмор пробудуть на орбіті приблизно 7 днів. Таким чином компанія Boeing мала довести, що її корабель може доставляти астронавтів і вантажі на МКС і назад, і NASA зможе видати необхідні дозволи на такі польоти.

Початковий план передбачав те, що астронавти NASA Суніта Вільямс і Баррі Вілмор пробудуть на орбіті приблизно 7 днів
Фото: NASA

Але до запуску стався витік гелію в двигуні корабля, що затримало політ, але після цього все стало ще гірше. Було виявлено відразу 5 витоків гелію під час польоту, і до того ж вийшли з ладу 4 двигуни корабля. Starliner із деякими труднощами 6 червня зміг здійснити стикування з МКС.

Але в NASA продовжують наполягати на тому, що, незважаючи на всі проблеми і неможливість повернути астронавтів на Землю вже протягом місяця, вони "не застрягли" на орбіті і все добре. Раніше в NASA заявили, що бортові батареї корабля можуть працювати 45 днів, а ще 45 днів їх можна заряджати на орбітальній станції. І взагалі корабель Starliner розрахований на те, що може працювати 7 місяців.

Раніше в NASA заявили, що бортові батареї корабля можуть працювати 45 днів, а ще 45 днів їх можна заряджати на орбітальній станції. І взагалі корабель Starliner розрахований на те, що може працювати 7 місяців
Фото: NASA

Через те, що NASA неохоче надає нову інформацію про стан місії, в інформаційному просторі почали циркулювати чутки, що насправді проблема з кораблем набагато більша, ніж заявляє NASA. У середу, 10 липня, NASA показало під час прямого зв'язку з двома астронавтами, що з ними все гаразд і вони почуваються комфортно на борту МКС.

Але відомо, що корабель Starliner все ж не може поки що покинути орбітальну станцію, і це може статися тільки в разі надзвичайної ситуації. Інженери на Землі продовжують проводити тести на копіях двигунів корабля, щоб з'ясувати, що з ним не так. Очікується, що ці випробування закінчаться наприкінці липня, а отже повернення двох астронавтів на Землю може відбутися не раніше середини серпня. Але насправді немає жодних офіційних дат повернення астронавтів, які "не застрягли" в космосі. Можливо, NASA і Boeing проявляють обережність у цьому питанні, адже на кону життя двох людей. У NASA не виключають рятувальну місію, щоб повернути астронавтів на Землю, але поки що подробиць ніяких немає.

Що довше корабель Starliner перебуває на МКС, то більше часу знадобиться для того, щоб NASA видало дозвіл на його експлуатацію. Та й узагалі невідомо, буде такий дозвіл чи ні. Спочатку другий політ корабля Starliner на МКС було заплановано вже на лютий 2025 року. Цей політ можуть перенести і таким чином цю місію може виконати корабель Dragon компанії SpaceX.

Фокус уже писав детальніше про проблеми, з якими зіткнувся корабель Boeing Starlinerі про попередні терміни закінчення цієї місії.

Також Фокус писав про те, що найяскравіша комета 2024 року, яка летить до Землі, незабаром зникне. Вчені очікували, що в міру наближення до Землі, комета C/2023 A3 сяятиме дуже яскраво в нічному небі, але тепер, можливо, її взагалі не стане.

Теги за темою
Космос
Джерело матеріала
loader
loader