Які свята випадають на 12 липня: прикмети цього дня
Які свята випадають на 12 липня: прикмети цього дня

Які свята випадають на 12 липня: прикмети цього дня

У день 12 липня Православна церква України вшановує святих мучеників Прокла та Іларія, а також преподобного Михаїла Малеїна. А в світі, тим часом, відзначають міжнародне професійне свято – День бортпровідника.

OBOZ.UA розповідає про свята та визначні дати 12 липня. А також про традиції та прикмети цього дня.

Яке церковне свято православні відзначають 12 липня

На цей день у православних випадає кілька пам’ятних дат. Зокрема, церква вшановує пам’ять святих мучеників Прокла та Іларія. Вони жили у на межі І та ІІ століть і постраждали від гонінь на християн за часів правління імператора Траяна. Прокла засудили до тортур за те, що відкрито називав себе християнином, і врешті-решт замучили до смерті. Його племінник Іларій весь цей час залишався поруч і підтримував свого родича, за що теж був заарештований і страчений.

Приблизно тоді ж у Візантії жив нащадок впливової візантійської сім’ї на ім’я Мануйло. В юності він обрав собі військову кар’єру, вступивши в армію імператора Лева VI Мудрого. Однак незабаром прийняв чернечий постриг і отримав ім’я Михаїл. Згодом він заснував на Пелопоннесі монастир і став ігуменом. Він прославився завдяки своєму аскетизму, духовним подвигам і настановами, які давав своїм учням.

Прикмети і заборони 12 липня

Оскільки великих церковних свят на цей день не випадає, то і суттєвих заборон не накладається. Однак небажано сваритись, лихословити, вживати лайку, пліткувати та розпускати чутки.

Погоду цього дня прогнозували за такими прикметами:

  • туман – до поганого врожаю;
  • зранку немає роси – до негоди;
  • роси багато – день обіцяє бути спекотним, як і решта літа;
  • холодний день – буде морозна зима.

Які ще свята відзначають 12 липня

Всесвітній день бортпровідника – свято вшановує працю людей, які на борту літака, корабля чи іншого виду транспорту допомагає пасажирам та забезпечує їм комфортну подорож. Професія виникла у 1928 році в Німеччині і швидко набула популярності по всьому світу. Уже за два роки бортпровідниками почали наймати жінок.

День людей з різним кольором очей – це явище називається heterochromia iridum. Виникає воно через нерівномірний розподіл пігменту меланіну в райдужних оболонках. Колись гетерохромія вважалась ознакою того, що в людини є магічні здібності. Насправді ж це просто особливість зовнішності, яка має унікальний вигляд і завжди привертає увагу.

День фотографа – католики цього дня вшановують пам’ять святої Вероніки. Жінка зустріла Ісуса, який ніс хрест по дорозі на свою страту. Вона пожаліла його і дала йому свою хустку, щоби витер обличчя від поту. Згідно з легендою на цій хустці відбився лик Христа. Саме тому святу Вероніку вважають покровительницею фотографів і в день її вшанування вітають.

Визначні історичні події 12 липня

1679 — англійський король Карл II видав акт, що гарантує судові права громадян.

1711 — оточена московська армія на чолі з Петром I капітулює (Прутський мир) перед союзною коаліцією (П. Орлика, К. Гордієнка).

1917 — під час Першої світової війни в ході другої Іпрської битви Імперська армія Німеччини вперше використала як бойову отруйну речовину газ, що за місцем боїв дістав назву іприт.

1941 — у Радянському Союзі прийнято рішення про відправку на фронт 577 тисяч в'язнів виправних таборів, котрі мали б кров'ю змити вину перед державою, воюючи в штрафних батальйонах.

1989 — остання страта радянським режимом українського військовика, вояка УПА, члена ОУН, учасника боротьби за відновлення незалежности України Івана Савича Гончарука.

2009 – Президентом Литви вперше стала жінка - Даля Грибаускайте.

2011 – Нептун завершив свій перший з часу відкриття планети у 1846 році повний оберт навколо Сонця.

Хто народився 12 липня

100 до н. е. — Гай Юлій Цезар, римський імператор;

1813 — Клод Бернар, французький медик, дослідник процесів внутрішньої секреції, засновник ендокринології;

1854 — Джордж Істмен, винахідник та перший виробник фотокамери "Kodak";

1883 — Михайло Білинський, український військовий діяч, контр-адмірал УНР, один з організаторів українського морського міністерства, міністр морських справ УНР та міністр внутрішніх справ УНР, організатор та командир Дивізії морської піхоти Директорії УНР.

1884 — Амедео Модільяні, італійський художник і скульптор.

1888 — Хана Орлова, французький скульптор і графік українського походження.

1892 — Бруно Шульц, польський письменник та графік єврейського походження, все життя прожив у Дрогобичі.

1902 — Петро Голота, український письменник (поет, прозаїк), журналіст, художник.

1907 — Петро Гайдамака, український композитор, диригент.

1934 — Ван Кліберн, американський піаніст.

1935 — Вадим Гетьман, український політик та фінансист.

1938 — Юлія Сегаль, українсько-ізраїльський скульптор. Народилася в Харкові, закінчила Харківське художнє училище.

1963 — Стелла Захарова, українська гімнастка.

1967 — Геннадій Єршов, польський та український художник скульптор.

Раніше OBOZ.UA розповідав, коли святкують День української державності.

Підписуйтесь на канали OBOZ.UA в Telegram і Viber, щоб бути в курсі останніх подій.

Джерело матеріала
loader
loader