Корупційна модель економіки України: фінансист вказав на проблему у механізмі контролю
Корупційна модель економіки України: фінансист вказав на проблему у механізмі контролю

Корупційна модель економіки України: фінансист вказав на проблему у механізмі контролю

Валютний виторг при експорті продукції з високим рівнем додаткової вартості має перебувати у повному розпорядженні її власника в Україні чи за кордоном.

Про це повідомив економіст Олексій Кущ.

За його словами, випускаючи таку продукцію, власник бізнесу створює значно більше робочих місць та сплачує більше податків. Його продукція створює економіці ефект мультиплікатора, а не ефект ресурсного виснаження.

В Україні в умовах війни немає вимог щодо обов'язкового продажу валютного виторгу експортерами

Тим часом, Нацбанк збільшив терміни повернення експортної виручки з 90 до 120 днів для виробників 12 видів агропродукції: пшениці, жита, ячменю, вівса, кукурудзи, сої, ріпаку, соняшника, соєвої олії, соняшникової олії, ріпакової олії, макухи.

"Частина експортерів у нас працює через свої підставні торгові будинки, зареєстровані в офшорних юрисдикціях. Наприклад, руда на світовому ринку умовно коштує 200 дол, з українського ГЗК-а на свою офшорку її продають за 60, а вже з офшорки на ринок - за 200 ", – повідомив финансист.

Олексій Кущ додав, що механізм контролю над цінами через механізм трансфертного ціноутворення в Україні майже не працює.

"Тому ГЗК сплачуватиме податки з ціни в 60 дол., а 140 дол. господар ГЗК акумулює на офшорці і купить собі яхту, не заплативши податки. Але навіть виручку в розрахунку по 60 дол. за тонну він не поспішає повертати в Україну.", – повідомив Кущ.

Останні новини України:

Нижче за 40 гривень уже не буде: курс долара до кінця літа змусить українців понервувати, озвучено прогнози.

Теги за темою
Економіка
Джерело матеріала
loader