Мешканцям багатоповерхівок компенсують 40% вартості сонячних панелей: які умови
Мешканцям багатоповерхівок компенсують 40% вартості сонячних панелей: які умови

Мешканцям багатоповерхівок компенсують 40% вартості сонячних панелей: які умови

За допомогою сонячних панелей мешканці багатоквартирних будинків зможуть забезпечити роботу ліфтів, водопровідних насосів і освітлення в під'їздах під час відключення світла.

У Вінниці запроваджують програму, у межах якої жителям міста компенсують 40% вартості сонячних панелей, встановлених у багатоповерхових будинках. Про це йдеться на офіційному сайті Вінницької міської ради.

Міський голова Сергій Моргунов наголосив, що згенерована сонячними станціями енергія має йти на загальні потреби будинку — роботу ліфтів, водопровідних насосів, освітлення в під'їздах тощо. Окрім компенсації 40% вартості сонячних панелей місто частково відшкодовуватиме вартість інверторів та акумуляторів для соціально незахищених громадян.

Директор департаменту міського господарства міськради Роман Фурман зазначив, що в програмі можуть узяти участь як будинки з ОСББ, так і ті, які обслуговуються управлінськими компаніями. Мешканці мають визначитися, яку саме потребу будинку вони планують закрити за допомогою сонячних панелей. Своєю чергою місто допоможе прорахувати повну вартість робіт, виготовити проєкт і, власне, реалізувати його на умовах співфінансування.

Важливо Чи вигідно ставити сонячні батареї в Україні: власники станцій поділилися досвідом

"Ми разом маємо докласти певних зусиль, щоб пристосуватися до тимчасових нових умов. Тому мешканці мають розставити пріоритети: ліфти, світло в під'їздах, насоси для підкачки води, інтернет тощо, і, відповідно, від цих пріоритетів починати рухатися", — сказав Роман Фурман.

За словами директора департаменту житлового господарства міськради Віталія Мисецького, мешканці багатоповерхівок, які бажають установити на даху сонячні панелі за новою програмою, мають спершу обговорити це на будинкових зборах, отримавши згоду решти мешканців. Далі слід звернутися до департаменту житлового господарства, який виступатиме як замовник цих робіт.

Разом із супровідним листом з відміткою про наявність суми співфінансування ініціатор має надіслати до департаменту житлового господарства міської ради такі документи:

  • протокол загальних зборів співвласників будинку щодо згоди на виконання робіт з ремонту систем електропостачання з влаштуванням сонячної електростанції на багатоквартирному будинку на умовах співфінансування та надання повноважень Ініціатору підписати договір підряду від імені співвласників будинку);
  • проєктно-кошторисну документацію (оригінал та електронна версія);
  • експертний звіт про розгляд кошторисної частини проєктної документації за робочим проєктом при проведенні капітального ремонту (за потреби);
  • схвалену ДУ "Фонд енергоефективності" заявку на участь у програмі "ГрінДІМ" (для будинків ОСББ, які беруть участь у програмі "ГрінДІМ").

Згідно з умовами програми, сонячна електростанція має обов'язково включати:

  • гібридний інвертор;
  • сонячні електричні панелі (фотоелектричні модулі — ФЕМ);
  • акумуляторні батареї (АКБ).

Нагадаємо, держава обіцяє видавати українцям великі субсидії та безвідсоткові кредити на встановлення сонячних електростанцій, однак є низка умов, яких потрібно дотриматися.

Раніше також повідомлялося, що Херсонська область отримала понад 900 сонячних панелей від Німеччини завдяки проєкту "Міжнародна платформа для зміцнення партнерств комунальних підприємств у водному господарстві".

Джерело матеріала
loader
loader