Затримуються виплати переселенцям: які причини та куди звернутися
Затримуються виплати переселенцям: які причини та куди звернутися

Затримуються виплати переселенцям: які причини та куди звернутися

Соціальні виплати в Україні можуть затримуватися через пріоритетність військових видатків, але всі кошти на них передбачені бюджетом і будуть виплачені. Виплати ВПО (внутрішньо переміщені особи) відбуваються у два етапи – після 15-го і після 28-го числа кожного місяця.

Про це заявила міністр соціальної політики Оксана Жолнович в інтерв’ю виданню Mind. Жолнович зазначила, що першочергово Казначейство покриває військові видатки, що є пріоритетом під час війни.

Це означає, що соціальні виплати знаходяться на другому місці, що може призвести до затримок. "Звісно, можуть бути затримки, бо першочергово Казначейство покриває військові видатки. Але після них, на другому рівні, стоять соціальні," – сказала Жолнович.

Незважаючи на можливі затримки, міністр запевнила, що соціальні видатки точно покриють, бо ці гроші передбачені бюджетом. Проте несистемність надходження коштів може спричинити деякі затримки. "До сьогодні ми майже уникали цього – лише інколи траплялися поодинокі випадки, коли затримувалися планові платежі на декілька днів," – додала вона.

Процес нарахування допомоги для ВПО

Нарахування допомоги на проживання для ВПО здійснюється у два етапи. А саме:

  • після 15-го числа: перший виплатний період;
  • після 28-го числа: другий виплатний період.

Таким чином, всі, хто не отримав допомогу в першій половині місяця, повинні отримати її до 30 червня. Це дозволяє уряду ефективніше розподіляти кошти та уникати масових затримок.

У червні Мінреінтеграції повідомляло, що на гарячу лінію міністерства почастішали звернення від ВПО щодо затримки виплат у першому виплатному періоді червня. Після цього Мінсоцполітики запевнило, що всі, хто не отримав гроші у першому виплатному періоді (15 червня), отримають їх до кінця місяця. 

Дії у разі затримки виплат

Якщо гроші вже мали надійти на картку, але досі немає, ви можете звернутися до відповідних служб. Таких як:

  • Мінреінтеграції (номер гарячої лінії 15-48);
  • офісу уповноваженого з питань ВПО (+38 (066) 813-62-39);
  • свого ЦНАП та управління соцзахисту.

Як повідомляв OBOZ.UA раніше, в Україні помітно змінили систему компенсацій за зруйноване та пошкоджене через війну житло за програмою єВідновлення. Тепер її дію розширили на прифронтові території та райони активних бойових дій.

Лише перевірена інформація в нас у Telegram-каналі OBOZ.UA та Viber. Не ведіться на фейки!

Джерело матеріала
loader
loader