Костін: У Гаазі скоординували з партнерами зусилля для запобігання незаконній передачі РФ технологій
Як повідомляє кореспондент Укрінформу, до обговорення долучилися також представники Міністерства юстиції США та Євроюсту.
“Це була зустріч саме щодо незаконного постачання технологій та компонентів, які можуть бути використані для виробництва зброї в Росії, із залученням європейських інституцій, зокрема Євроюсту та Європолу. Зважаючи на те, що все ж таки постачання технологій та компонентів для виробництва зброї продовжується попри величезні зусилля, яких докладають США, наші європейські партнери, Велика Британія, ми запропонували таку спільну зустріч задля того, щоб скоординувати наші зусилля", - сказав Костін.
За його словами, зокрема, робоча група, створена в США, займається тими розслідуваннями, де залучений компонент зі США. Європейські країни мають своє розслідування. "Ми ведемо свої й також допомагаємо. Важливо, щоб наша комунікація відбувалась не тільки з кожним окремо, а щоб це відбувалося в режимі спільної координації”, - зауважив генпрокурор.
Він підкреслив, що у багатьох випадках, коли йдеться про постачання технологій або компонентів, які використовуються Росією для виробництва зброї, “це не просто постачання з однієї країни до Росії, а ланцюжок, в якому можуть бути задіяні компанії або фізичні особи з різних країн".
"Ми бачимо, що багато з тих, хто є підозрюваним або вже обвинуваченим в різних країнах, вони мають подвійне або навіть потрійне громадянство. Тобто вони використовують ці інструменти як можливість займатися такою протиправною діяльністю”, - наголосив Костін.
Він підкреслив зазначив, що ракети та безпілотники, які Росія використовує для атак на Україну, містять іноземні компоненти, вироблені щонайменше у 19 країнах. Серед них - Китай, Південна Корея, Німеччина, Велика Британія, Японія, Нідерланди, Швейцарія, Тайвань, США та інші.
За словами Костіна, вкрай важливо розробити комплексну політику запобігання нелегальному обігу технологій та посилити механізми відповідальності для причетних до цього.
Як повідомляв Укрінформ, РФ обходить санкції щодо технологій, що дає їй змогу виготовляти зброю. Основний високотехнологічний складник ракет і дронів виробляють не в Росії, а, зокрема, у США, Німеччині, Нідерландах та інших країнах.
У 2023 році, попри санкції, РФ змогла імпортувати чипи для виготовлення зброї на понад 1 мільярд доларів.
Фото: Костін, соцмереха Х