Наскільки Росія навчилася адаптовуватися до санкцій: через кого насправді слабшає ефект
Наскільки Росія навчилася адаптовуватися до санкцій: через кого насправді слабшає ефект

Наскільки Росія навчилася адаптовуватися до санкцій: через кого насправді слабшає ефект

Потім їх вкладають у військово-промисловий комплекс, аби швидко його відновити, з огляду на війну. Економіст, виконавчий директор Економічного дискусійного клубу Олег Пендзин детально пояснив 24 Каналу, через кого слабшає санкційний ефект.

За якої умови російська економіка почне занепадати

Економіст зауважив, що через Китай, Казахстан, Туркменістан, Азербайджан та інші країни у Росію надходять товари подвійного використання європейського виробництва. Тобто відбувається "сірий" імпорт, який повинен жорстко моніторитися.

14 пакет санкцій зробив достатньо великий крок у цьому напрямку. До нього приєдналася Швейцарія, оскільки саме швейцарські компоненти були знайдені в російських ракетах, які завдають ударів по інфраструктурі та неодноразово збивала українська ППО.

У мене, попри заяви деяких високопосадовців НАТО, немає потужного оптимізму, що російська економіка почне стагнувати через 2 роки і так далі,
– наголосив Олег Пендзин.

Такий розвиток подій можливий лише за однією умови – коли не буде активного обміну товарними потоками з Китаєм, Індією та іншими країнами, які заміщають те, що не додається через санкційні обмеження Європейського Союзу та США.

Хто найбільше допомагає Росії обходити санкції

За словами Пендзина, великі банківські установи Китаю, Індії, ОАЕ і Туреччини дуже обережно ставляться до розрахунків з російськими компаніями. Оскільки будь-який розрахунок за товари подвійного використання підсанкційного списку можуть призвести до блокування рахунків.

Однак є маленькі китайські банки, які не настільки сильно страждають через санкційні обмеження, тому активно співпрацюють з Росією.

Тільки єдиний фронт санкційних обмежень може суттєво вплинути на економіку Росії. Так, страждати будуть російські громадяни. Проте російська пропаганди виховала у своєму суспільстві, перепрошую, "терпіл", які терпіли, терплять і будуть терпіти,
– зазначив економіст.

Парадигма, у якій сьогодні живе Росія, починає нагадувати останні десятиріччя Радянського Союзу. В України немає стільки часу, аби чекати, коли природним шляхом у них увірветься терпець. Тому потрібно усіляко допомагати Силам оборони.

Теги за темою
Росія Китай Індія Швейцарія
Джерело матеріала
loader
loader