Про це в інтерв'ю Голосу Америки заявила заступниця керівника Офісу Президента Ірина Мудра, передає Укрінформ.
"Зараз ми відновили роботу з ратифікації. Я особисто підтримую ратифікацію. Я знаю, що і генеральний прокурор підтримує, а також відповідний комітет парламенту. Я гадаю, що ми спільно це зробимо. Я ставлю собі за мету закрити питання з ратифікацією до кінця цього року", - сказала Мудра.
Вона наголосила, що Україна у 2014 та 2025 роках ухвалила дві заяви про визнання юрисдикції Міжнародного кримінального суду - тобто фактично вже визнала його юрисдикцію.
"МКС вже може притягати наших громадян до відповідальності. Нових ризиків із ратифікацією Римського статуту не виникає. І це треба чітко розуміти і пояснювати військовим, що ми і почали робити", - пояснила Мудра.
Вона додала, що МКС лише доповнює національні судові системи держав для невідворотності покарання за найтяжчі міжнародні злочини. Тож він не замінить українські суди та правоохоронні органи, а здійснюватиме свої повноваження, якщо національні суди держави не можуть самостійно розслідувати ці злочини.
"Так, військові бояться, що росіяни фіксують вчинення певних дій нашими бійцями і що вони будуть намагатися подати це в МКС. Але це буде можливо виключно якщо наша правоохоронна і судова система не буде розслідувати і забезпечувати відповідальність за ці дії", - пояснила Мудра.
За її словами, зараз іде робота із військовими, щоб розвіяти їхні сумніви та спростувати попередньо сформовані хибні враження.
Як повідомлялося, ратифікація Римського статутує обов’язковою умовою для подальшої євроінтеграції України. Україна підписала цей договір 20 січня 2000 року, але Верховна Рада донині не ратифікувала його.
Після ратифікації Римського статуту держава стає учасником Міжнародного кримінального суду, а злочини її громадян або скоєні на її території – підсудними суду в Гаазі.
Фото з сайту: holosameryky.com