Як легко купити квиток на поїзд за кордон: усі способи та важливі нюанси. Відео
Як легко купити квиток на поїзд за кордон: усі способи та важливі нюанси. Відео

Як легко купити квиток на поїзд за кордон: усі способи та важливі нюанси. Відео

За відсутності пасажирського авіасполучення найпопулярнішим серед українців способом дістатися за кордон є поїзд Київ – Варшава. З покупкою квитків на нього, як і на інші міжнародні потяги, пов'язано чимало міфів. Однак для всіх поїздів за кордон існують чіткі правила продажу проїзних документів.

OBOZ.UA розбирався, як легко та без нервів купити квитки на міжнародні поїзди. Також ми розповімо, як не зв'язуватися з посередниками і в якому разі навіть легальний проїзний документ може стати штрафом.

Все залежить від маршруту: де купити квиток на поїзд за кордон

Квитки на міжнародні потяги найкраще брати безпосередньо в Укрзалізниці (УЗ). Купити квиток на потрібний поїзд можна кількома способами. Придбання проїзних документів доступне онлайн:

  • на сайті "Укрзалізниці";
  • через офіційний додаток УЗ;
  • за допомогою чат-ботів у Viber, Telegram, Messenger та Apple Messages;
  • через застосунок Дія.

Але "Укрзалізниця" продає квитки онлайн не на всі напрямки. Наприклад, до Угорщини – Будапешт та Захонь – можна потрапити, придбавши проїзний документ через лише через офлайн-касу. Це ж правило стосується і поїздок до словацького міста Чьорна над Тисоу. А ось до австрійського Відня, навпаки, купівля квитків – виключно через застосунок УЗ.

Як купити квитки за кордон

Є ще один важливий момент. Міжнародні електронні квитки обов'язково потрібно роздрукувати, інакше доведеться платити штраф. Проїзні документи у смартфоні дійсні лише на території України. Під час поїздки, скажімо, Угорщиною чи Австрією необхідно мати паперовий варіант.

Справа в тому, що такі поїздки відбуваються у партнерстві УЗ із іноземними залізницями. Роздрукувати квитки можна у касах вокзалу або в автоматах самообслуговування на залізничних станціях за кордоном.

Зворотні квитки – з країн ЄС до України – потрібно шукати на сайтах закордонних залізниць. Польська залізниця, наприклад, має версію українською мовою.

Поїзд Київ – Варшава: є проблема з квитками

Багато пасажирів вважають, що купити квиток на найпопулярніший прямий поїзд із Києва до Варшави взагалі неможливо. Справа в тому, що місця на цьому рейсі обмежені через специфіку вагонів типу "RIC".

Такі вигони можуть курсувати і українськими, і європейськими шляхами. Їхня кількість у парку УЗ обмежена, тому й місць мало.

Доступні квитки викуповують дуже швидко, подекуди буквально за хвилини. Щоб "упіймати" вільне місце, не завадить знати про те, що:

  • продаж квитків у застосунку УЗ відкривають за 20 днів до дати поїздки;
  • купівля квитків на цей поїзд до Польщі стає доступною рівно о 9 ранку (для інших напрямків – з 8 ранку).

Якщо купити квитки на прямий поїзд не вийшло, можна поїхати з пересадкою. Це довше і найчастіше дорожче, але й шансів більше: у міжнародному сполученні курсує 28 поїздів.

Міжнародні поїзди УЗ доступні з Києва, Запоріжжя, Дніпра, Одеси, Харкова, Чопа та Мукачево. Ними можна доїхати не лише до Польщі, а й до Словаччини, Угорщини, Австрії та Молдови. Так, крім прямого поїзда до Варшави, можна дістатися польського Хелма, Перемишля чи Любліна і вже там пересісти на будь-який польський поїзд до Варшави.

На квитки полюють перекупники: як їх уникнути

Окрім поїздів на Хелм чи Перемишль, до Варшави можна доїхати і через Львів. Це поїзд Львів – Рава-Руська – Варшава. Але місця і цей поїзд до Варшави зазвичай повністю розкуплені кілька тижнів вперед.

В УЗ це пояснюють великим попитом. Однак пасажири також кажуть, що на рейси "полюють" перекупи. У мережі можна знайти оголошення з продажем цих квитків або пропозиції перекупників, які нібито допоможуть виловити квитки.

Щоб пасажири не зв'язувалися з перекупниками, УЗ вигадала захист. Тепер для покупки деяких квитків потрібно мати застосунок Дія.

Саме за його допомогою купуються проїзні документи із Києва до Варшави. Оформити їх і навіть повернути онлайн можна лише з Дія.Підпис. Для цього потрібно зробити кілька кроків:

  • вибрати поїзд у застосунку УЗ;
  • підтвердити особу за допомогою Дія.Підпис;
  • ввести дані про пасажира (якщо квиток для себе – можна натиснути кнопку перенесення даних верифікації, якщо для іншої людини – ввести вручну);
  • сплатити квиток.

Як повідомляв OBOZ.UA, раніше в Україні запустили новий поїзд між Києвом та Одесою. У перший рейс він вирушив 9 липня і курсуватиме через день.

Лише перевірена інформація в нас у Telegram-каналі OBOZ.UA та у Viber. Не ведіться на фейки!

Джерело матеріала
loader
loader