Як передає Укрінформ, про це у Фейсбуці повідомив голова Київської обласної державної адміністрації Руслан Кравченко.
Одне з укриттів днями відкрили в найстарішому закладі освіти Броварів - ліцеї №1, який був побудований у 1938 році. Сьогодні тут навчаються понад 750 дітей.
За словами Кравченка, оскільки не було власного укриття, ліцей працював у змішаному форматі. Частина учнів під час небезпеки перебували у сховищах житлових будинків, які розташовані поруч. Ще частина дітей навчалися у двох ліцеях Броварів, які розташовані неподалік.
Тепер заклад має своє сучасне і комфортне укриття подвійного призначення. Воно розраховане на 250 осіб. Будівництво фінансувалося із державного та місцевого бюджетів.
Укриття має два входи, створені всі умови для безперешкодного доступу для осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення.
Також в укритті обладнані приміщення для генератора, санітарні вузли, медичний блок, кімната для зберігання продуктів та встановлена вентиляційна система.
Як наголосив очільник ОДА, на Київщині облаштовують укриття у понад 90 закладах освіти. Будують їх у 22 школах і дитсадку, 67 укриттів ремонтуються.
Ще в 4 освітніх закладах планується встановити модульні укриття. Це дозволить збільшити кількість місць в укриттях на понад 16 тисяч.
Загалом у школах та садках Київщини вже функціонують 1285 укриттів.
“Останні ракетні атаки на Україну вкотре показали, що не можна нехтувати сигналом повітряна тривога та необхідно йти в укриття. Наше завдання, щоб всі діти області могли відвідувати садки та школи і мали де сховатися під час небезпеки”, - наголосив Кравченко.
Як повідомляв Укрінформ, Кабінет міністрів України схвалив 50 проєктів укриттів у школах, які побудують за кошти субвенції.