Електромобілі з Китаю є останньою метою ЄС, Європейська комісія почала застосовувати до них тимчасове мито.
Вони різняться залежно від фірми: від 17% до 38%, на основі субсидій, які вони отримали від китайської держави, та їхньої співпраці з розслідуванням ЄС.
Логіка комісії для застосування мит понад існуючий 10% тариф на імпорт автомобілів полягає в тому, що китайські автовиробники мають несправедливу перевагу через сприятливе звернення на батьківщині — виправдання, яке дозволяє митам підпадати під правила Світової організації торгівлі (вто).
Проте цей крок ілюструє тугий канат, яким мають ходити європейські чиновники. Вони хочуть підтримувати заснований на правилах порядок, від якого континент отримує величезну вигоду, при цьому гарантуючи, що їх не залякуватимуть протекціоністські конкуренти.
Імовірні подальші сварки, в ході яких ЄС використовуватиме нову "зброю". Одним із них є «міжнародний інструмент закупівель», який використовується у розслідуванні китайського ринку медичних приладів.
Якщо переговори щодо доступу для європейських компаній зазнають невдачі, ЄС може відреагувати зниженням китайських учасників тендерів на закупівлю.
Нова "торгова зброя" також намагається відповідати системі, хоча юристи побоюються, що інструмент міжнародних закупівель може, наприклад, стати пунктом «Купуй європейську», якщо його застосовувати надто агресивно.
Джерело: economist.
Читайте також:
Стан Байдена стрімко погіршується: оточення президента розповіло, що з ним відбувається.
Ризик нової війни: де назріває ескалація, невтішний прогноз експерта.
Підсумок дебатів – «катастрофа» для Байдена: демократи шукають заміну.