Як виживають жителі Торецька та чи є серед них "ждуни": що відбувається у зруйнованому місті
Як виживають жителі Торецька та чи є серед них "ждуни": що відбувається у зруйнованому місті

Як виживають жителі Торецька та чи є серед них "ждуни": що відбувається у зруйнованому місті

Відстань від центрального району Торецька на Донбасі до лінії бойового зіткнення становить 3-4 кілометри. У місті за хвилину лунає понад десяток вибухів, розповів журналіст.

Від початку червня Збройні сили Російської Федерації наступають на Торецьк Донецької області, за перший тиждень окупанти просунулися до околиць міста. Наразі там проживає близько 4,5 тисячі осіб. Журналіст NV розповів про те, як вдається виживати місцевих.

Як живуть місцеві в Торецьку

За інформацією DeepState, відстань від центрального району Торецька до лінії бойового зіткнення становить 3-4 кілометри, що дозволяє росіянам застосовувати майже весь арсенал озброєння, так у місті за хвилину можна почути понад десяток вибухів.

Торецьк
Фото: nv.ua
Зруйнований Торецьк
Фото: nv.ua

Попри постійні руйнування, на вулицях міста можна зустріти цивільних, найбільш популярний транспорт — велосипед. Здебільшого літні люди пересуваються зруйнованим містом, аби роздобути воду чи продукти, тоді як в Торецьку протягом багатьох місяців немає стабільного електропостачання, газу й води, проте є декілька працюючих продуктових магазинів.

Місцеві жителі у Торецьку
Фото: nv.ua

"Їду дізнатися, можливо є хліб. Раніше привозили регулярно, в цілому проблем з базовими продуктами не було. Але ось з червня все стало дуже складно, хліба може не бути кілька днів поспіль, бо заїжджати в місто дуже небезпечно", — сказала місцева жінка Анна.

Чому не всі евакуюються з Торецька

Від початку наступу ЗС РФ на місто більше людей почали погоджуватися на евакуацію. Кілька тисяч осіб ще залишається у Торецьку та не хоче чути про евакуацію.

"А куди я поїду? Ось, сусід виїхав в Дніпро, кілька тижнів тому. Готель на добу — 800 гривень. Хата десь в селі — по 5−6 тисяч гривень оренда. І це ще незрозуміло, яка там хата! А у мене пенсія — 4 тисячі! Це на весь місяць!" — сказав Роман Карп.

Журналіст зауважив, що чоловік охоче розповідав про життя у місті, проте відповіді Романа Карпа щодо евакуації "стали майже агресивними". Місцеві жителі головною причиною відмови від евакуації називали відсутність розуміння, куди їхати, що їх там чекаю, та на які гроші жити.

Торецьк після атаки ворога
Фото: nv.ua
Як вигладає Торецьк
Фото: nv.ua

Чи чекають місцеві жителі окупації Торецька

"Якщо в Торецьку і є так звані ждуни, то ця позиція точно не домінує", — сказав журналіст.

Усі, з ким йому вдалося поспілкуватися у Торецьку, не висловили проросійських поглядів — ні напрямку, ні опосередковано. Проте були ті, хто заявляв про готовність дати відсіч ворогу.

"Чи боюсь я, що прийдуть росіяни? Ми вже своє відбоялися. Ви бачите, що тут навколо відбувається? Обріз у мене є, напоготові. Тож мені боятися немає чого!" — повідомив один із місцевих.

Він наголосив, що українець, а РФ він не підтримує.

"Я Росію не підтримую. Я українець, мати, батько — українці. У мене в Росії нікого немає. Я за українців і за Україну був та буду! А нахєра вона мені потрібна, ця Росія?! Прийшли нас звільняти? В гробу їх бачив! Он усі будинки зруйновані, вулиці зруйновані, кого вони звільнили?!" — пояснив він.

Торецьк
Фото: nv.ua

Нагадаємо, 11 липня командир взводу 95 окремої десантно-штурмової Поліської бригади ЗСУ Станіслав Краснов повідомив, що на Торецькому напрямку на Донбасі склалася напружена ситуація. Він наголосив, що ворог намагається прорватися в Торецьк.

15 липня у партизанському русі "Атеш" розповіли, що росіяни зазнають втрат на Торецькому напрямку. Ворог кидає особовий склад на "мʼясні" штурми, російське командування поставило задачу взяти місто "за всяку ціну".

Теги за темою
Донбас евакуація
Джерело матеріала
loader
loader