Семен Кривонос: У провадженні про ймовірні витоки інформації в НАБУ перевіряють більше фактів, ніж оприлюднили журналісти
Семен Кривонос: У провадженні про ймовірні витоки інформації в НАБУ перевіряють більше фактів, ніж оприлюднили журналісти

Семен Кривонос: У провадженні про ймовірні витоки інформації в НАБУ перевіряють більше фактів, ніж оприлюднили журналісти

Очільник НАБУ на засіданні з депутатами не уточнив, коли саме завершать кримінальне розслідування.

У кримінальному провадженні про ймовірні витоки інформації в Національному антикорупційному бюро перевіряють більше фактів, ніж оприлюднили журналісти-розслідувачі. Про це розповів очільник НАБУ Семен Кривонос на засіданні з депутатами, пише hromadske. Трансляція засідання доступна на фейсбук-сторінці голови комітету Верховної Ради з антикорупційної політики, депутатки Анастасії Радіної.

За словами Сергія Кривоноса, у майбутньому кримінальне провадження про ймовірні «зливи» в НАБУ можуть передати іншому органу. Водночас глава бюро не уточнив, коли саме завершать розслідування.

Після появи інформації про витік інформації першого заступника директора Національного антикорупційного бюро Гізо Углаву усунули від виконання повноважень за власною заявою.

У червні журналісти-розслідувачі Bihus.Info повідомили, що внутрішні документи, ухвали, скриншоти листувань НАБУ тощо «зливали» фігуранти розслідувань самого відомства. Відповідні докази знайшли у вилучених слідством телефонах бізнесмена Юрія Голика, який є фігурантом антикорупційного розслідування по «великому будівництву».

Відповідаючи на заклик голови правління «Центру протидії корупції» Віталія Шабуніна провести службове розслідування за повідомленнями про «злив даних» агентства його працівниками, Кривонос повідомив, що за фактом витоку інформації розпочато досудове розслідування.

20 червня «Українська правда» також опублікувала розслідування, в якому оприлюднила докази, що НАБУ отримало ухвалу на обшук у керівника НАК «Нафтогаз України» та колишнього міністра розвитку громад і територій Олексія Чернишова, але детективи його не провели на прохання директора НАБУ Семена Кривоноса.

Невдовзі після публікації в Національному антикорупційному бюро вирішили розшукати тих, хто поділився інформацією з журналістами «Української правди» про те, що директор НАБУ Семен Кривонос дав вказівку не проводити обшук у голови правління «Нафтогазу» Олексія Чернишова. 

За інформацією журналіста Михайла Ткача, НАБУ відкрило спершу внутрішнє розслідування, а потім і кримінальне провадження за статтею про розголошення оперативних даних журналістам. 

27 червня, за даними «Української правди», до ексзаступника голови Офісу президента, а нині радника міністра оборони Кирила Тимошенка прийшли з обшуками через справу зі зливами з НАБУ. Сам Тимошенко підтвердив факт обшуків, проте заявив, що процедура відбувається у справі, до якої він «не має жодного стосунку».

Фото: Ольга Комарова / фейсбук

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
Долучитись
Теги за темою
розслідування НАБУ
Джерело матеріала
loader
loader