Американську журналістку та письменницю російського походження Машу Гессен заочно засудили до восьми років позбавлення волі за звинуваченням у поширенні неправдивої інформації про російську армію. Про це повідомляє Комітет захисту журналістів.
Комітет із захисту журналістів закликав російську владу припинити переслідування журналістки Маші Гессен і негайно зняти з них усі звинувачення.
15 липня Басманний районний суд Москви заочно засудив російсько-американську журналістку і письменницю Машу Гессен, яка вживає займенники вони/їх, за звинуваченням у поширенні «фейкової» інформації про російських військових і засудив їх до восьми років позбавлення волі. Суд також заборонив Маші Гессен керувати сайтами протягом чотирьох років.
«Майже річне судове переслідування вигнаної журналістки Маші Гессен, кульмінацією якого стало їхнє засудження та винесення вироку, є символом крайніх заходів російської влади проти незалежних журналістів», — сказав програмний директор КЗЖ Карлос Мартінес де ла Серна в Нью-Йорку. «Влада має негайно зняти з них усі звинувачення та припинити транснаціональні репресії Росії щодо критичних голосів».
Маша Гессен — колишня директорка російської служби «Радіо Свобода». Її статті публікують у The New York Times, The New Yorker та інших американських медіа. Книгу Гессен «Майбутнє — це історія. Як тоталітаризм знову завоював Росію» у 2017 році відзначили Національною книжковою премією, однією з найпрестижніших літературних нагород США.
Наприкінці листопада російські ЗМІ повідомили, що російська влада порушила проти журналістки і письменниці Маші Гессен кримінальне провадження про поширення «фейків» про російську армію. Як інформував «Дождь», причиною для цього стало інтерв'ю Гессен журналісту Юрію Дудю. У цьому інтерв'ю, зокрема, йшлося про злочини російських військових у Бучі на Київщині.
8 грудня Міністерство внутрішніх справ РФ оголосило Гессен у розшук. Вона проживає у США.
Читайте також:
- (Про)кремлівські наративи Маші Гессен
- Що не так із «хорошими росіянами»
- «Сидять дві російські лібералки і обговорюють, чий Крим»: Рагулівна розкритикувала Гессен та Альбац
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.
Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.