Вхід у підземний світ: на Місяці вперше виявили місце, де зможуть жити люди
Вхід у підземний світ: на Місяці вперше виявили місце, де зможуть жити люди

Вхід у підземний світ: на Місяці вперше виявили місце, де зможуть жити люди

Підземна печера розташована там же, де вперше на Місяці висадилися астронавти місії "Аполлон-11".

Під поверхнею Місяця на території Моря Спокою, де висадилися астронавти 1969 року, вчені вперше виявили підземну печеру. Це може стати підходящим місцем для будівництва майбутньої колонії на Місяці. Результати дослідження опубліковані в журналі Nature Astronomy, пише IFLScience.

У Фокус. Технології з'явився свій Telegram-канал. Підписуйтесь, щоб не пропускати найсвіжіші та найзахопливіші новини зі світу науки!

На Місяці не дуже комфортні умови для проживання людей. Тому потрібен захист від сильного випромінювання і різких перепадів температури. До того ж потрібен захист від астероїдів і метеоритів, що постійно падають. Було б добре, якби такий захист не довелося створювати, а він уже був на Місяці. Саме таке потенційне місце для створення місячної колонії вперше виявили вчені на супутнику Землі.

Гарне місце для життя на Місяці

Ще 2010 року орбітальний апарат Lunar Reconnaissance Orbiter виявив на поверхні Місяця на території Моря Спокою велику яму. Вчені припустили, що це може бути вхід, що веде в підземні тунелі або лавові трубки. Такі утворення створюються і на Землі вулканічною лавою, що тече під поверхнею. Вчені точно не знали, чи є під цією ямою печера і печерні тунелі. Хоча ширина ями становить 100 метрів не можна було точно сказати, чи є там внизу порожнеча. Такі ями створюються, коли відбувається обвалення лавових трубок.

Під поверхнею Місяця на території Моря Спокою, де висадилися астронавти 1969 року, вчені вперше виявили підземну печеру
Фото: NASA

Але нові радіолокаційні дані показали, що це перша піддана печера на Місяці і найімовірніше, як вважають вчені, таких підземних утворень там може бути багато. Результати дослідження показують, що глибина печери становить понад 100 метрів, а внизу знаходяться печерні тунелі завдовжки від 30 до 80 метрів і завширшки приблизно 45 метрів. Таким чином, як вважають вчені, це може бути підходящим місцем для будівництва всередині місячної бази. Вважається, що підлога печери плоска, а отже, проблем із будівництвом не має виникнути.

Нові радіолокаційні дані засвідчили, що це перша піддана печера на Місяці і найімовірніше, як вважають учені, таких підземних утворень там може бути багато
Фото: BBC

Вчені вважають, що печеру було створено мільйони, а може мільярди років тому, коли лава текла під поверхнею Місяця. За словами авторів дослідження, перші люди спочатку ховалися в печерах, то чому б першим людям на Місяці не повторити цей досвід.

Не все так добре, як здається

Але є одна проблема, яка може перешкодити розміщенню підземної бази на Місяці саме в цій печері. Річ у тім, що поруч не було виявлено водяного льоду. З нього можна добувати не тільки воду, а й кисень для дихання, а також з водню і кисню можна створювати ракетне паливо. Відомо, що водяний лід у великій кількості існує на південному полюсі Місяця. А виявлена печера розташована поруч з екватором.

Вчені вважають, що подібні печери можуть існувати і в полярних регіонах Місяця, а значить у будь-якому разі їх варто розглядати як гарне місце для життя людини на супутнику Землі.

Як печера допоможе у вивченні Місяця?

З іншого боку, дослідження таких підземних печер дасть змогу вченим отримати відповіді на фундаментальні питання, що стосуються історії Місяця. Гірські породи всередині таких печер, найімовірніше, не змінилися за мільйони або мільярди років, адже на них не впливала космічна погода. Таким чином вивчення гірських порід дасть змогу отримати велику інформацію про геологічне минуле Місяця.

Як уже писав Фокус, астрономи вперше побачили, що дивна зірка робить те саме, що і чорні діри, але дуже незвично. Струмінь цього екстремального об'єкта змінює напрямок, створюючи S-подібну форму.

Також Фокус писав про те, що Земля вкотре постраждала від активності Сонця. На нашій зірці після недовгого відносного затишшя стався спалах найпотужнішого класу для подібних явищ. В результаті енергетична хвиля накрила нашу планету, хоч і ненадовго.

Теги за темою
Космос
Джерело матеріала
loader