Без світла і тепер без води: в Україні запроваджують локальні відключення водопостачання
Без світла і тепер без води: в Україні запроваджують локальні відключення водопостачання

Без світла і тепер без води: в Україні запроваджують локальні відключення водопостачання

В Україні тривають багатогодинні відключення електроенергії, через що в деяких регіонах почалися проблеми з водопостачанням. Фокус з'ясував, чи будуть відключати воду за графіками.

Через довготривалі відключення електрики тиск у мережі водопостачання знизився до критичного рівня. Тому в місті Ірпінь Київської області нещодавно вводили графіки обмеження подачі води. Про це повідомляв мер міста Олександр Маркушин на своїй сторінці у Facebook.

За словами міського голови, для критичної інфраструктури водоканалу, що відповідає за подачу води у водопровідну мережу міста, є потужні генератори. Вони працюють безперебійно, але забезпечити всі відключені свердловини (їх 60) і, головне, контролювати їхню роботу — завдання практично непідйомне для наявних у міста ресурсів.

Мер додав, що комунальні служби міста працюють в екстреному режимі весь тиждень, але проблема водопостачання досить складна і "її не можна вирішити порадами диванних "експертів", які знають, як правильно прикладати подорожник на перелом".

Водночас у столиці, як повідомляли в "Київодоканалі", відключень питної води за графіком не передбачається.

"У мережі поширюється інформація, що через відключення електроенергії в столиці впроваджується графік подачі питної води. Ще раз наголошуємо, що Київводоканал подає питну воду киянам і свою роботу не припиняє в режимі 24/7, і жодної інформації про запровадження графіків не розміщував на офіційному сайті компанії", — заявили в організації.

Проблема подачі води за графіком — локальна

Варто зазначити, що подачу води за графіком, крім Ірпеня, вводять і в інших регіонах — наприклад, у Смілі Черкаської області. Через аномальну спеку в місті значно збільшилося споживання води.

"Видобуток води зріс на 40 відсотків порівняно з минулим роком. Тому вводиться тимчасовий графік водопостачання", — повідомила місцева влада.

У міськраді додали, що графік переглядатимуть щодня. Кілька днів тому водопостачання у жителів Сміли було відсутнє з 12:00 — 17:00 вдень і з 23:00 — 05:00 вночі.

"У водоканалів є насоси, щоб качати воду, вони працюють від електроенергії, отже, якщо немає електроенергії — немає і насосів. Але поки що, глобально, це не стосується всієї країни", — пояснює Фокусу директор енергетичних програм Центру Разумкова Володимир Омельченко.

За словами експерта, критична інфраструктура споживає 25% усієї електроенергії. І потужностей енергосистеми достатньо, щоб підтримувати її в робочому стані. Тому проблеми з подачею води в деяких областях чи окремих містах виникатимуть, але локально. І можуть бути пов'язані не тільки з дефіцитом електроенергії, а й із поганим фінансуванням водоканалів.

"У самих водоканалів можуть бути технічні проблеми. Вони перебувають у поганому фінансовому стані, тариф багато років не піднімається. Через фінансові проблеми вони могли не оплатити технічні роботи, через що сьогодні доводиться відключати воду. Але критичної ситуації по всій країні я не бачу", — зазначає Омельченко.

Зі світлом будуть поліпшення

Також проблеми можуть виникати в прифронтових регіонах через постійні обстріли. Так, наприклад, про обмеження подачі води 17 липня повідомили в Конотопському районі Сумської області. Причиною називають відключення електроенергії. За словами міського голови Конотопа Артема Семеніхіна, 17 липня в мікрорайонах "Житловий масив", "КВРЗ" і в селі Підлипне водопостачання буде тільки вранці та ввечері.

"У зв'язку з тим, що зараз фактично немає електропостачання в нашому місті, у двох мікрорайонах і в селі Підлипному зараз практично немає водопостачання... Сьогодні в тестовому режимі, а завтра на постійній основі воду подають із 6:00 до 10:00 і з 16:00 до 22:00", — заявив він.

Воду подаватимуть за допомогою генераторів. За словами Семеніхіна, така подача води дорого коштує, а тому міська влада вирішила відмовитися від ремонту колекторів і водогону для забезпечення жителів водою у спеку.

Омельченко зазначає, що найближчим часом в Україні введуть додаткові потужності генерації, а також очікується, що вже з наступного тижня погодні умови стабілізуються, аномальна спека спаде, що дасть змогу уникнути додаткових проблем із водопостачанням. До цього часу мають завершити ремонт деяких енергоблоків, після чого їх можна буде активно використовувати.

"Ситуація покращиться, критична інфраструктура у нас захищена. Але якщо трапиться щось непередбачуване, є генератори, які можуть підживити систему водоканалів. На якийсь час їхньої потужності вистачить. Це не найкраща опція, але на випадок непередбачених ситуацій вона існує", — резюмує експерт.

Нагадаємо, 17 липня в "Укренерго" скасували аварійні вимкнення світлана території всієї України, однак графіки погодинних вимкнень продовжують діяти.

Також Фокус писав, що, за прогнозами "Укренерго", у серпні очікується менше відключень світла.

Теги за темою
електроенергія вода
Джерело матеріала
Згадувані персони
loader
loader