Зі слів біологів, контакти з медузами можуть призвести до великих і болючих опіків на шкірі, тому купатися не рекомендовано. Медуза корнерот — отруйна, але її укус не є смертельним.
На західному узбережжі окупованого Криму спостерігається значне збільшення кількості меду корнеротів. Російське агентство "РИА Новости" опублікувало фотографії, на яких зафіксовані гігантські скупчення цих морських тварин з прозорим драглистим тілом.
За словами співробітника Інституту біології південних морів Бориса Аннінського поява виду медуз корнерот у цьому районі є аномальним явищем. Цілеспрямовано у зграї вони не збиваються.
Професор біологічного факультету Московського державного університету (МДУ) Олена Тємерєва розповіла, що, на основі фотографій, можна говорити про "навалу" медуз корнеротів на півострові.
"Це, безсумнівно, корнероти. Корнерот — це небезпечна медуза, для людини небезпечна теж", — цитує Тємєрову російське видання RT.
Біолог зазначила, що контакти з медузами можуть призвести до великих і болючих опіків на шкірі. Каже, смертельні випадки після укусів їй невідомі, але може бути якась індивідуальна непереносимість, яка може викликати посилену алергічну реакцію.
"Купатися не можна", — констатувала вона.
Нашестя медуз корнеротів може бути пов'язане із сильними вітрами та прибережними течіями.
9 липня радник міського голови Маріуполя Петро Андрющенко повідомив, що на пляжах міста з'явилась велика кількість медуз. Він вважає, що росіяни "вбили Азовське море Кримським мостом"