З огляду на стан в енергетиці рішення про початок навчального року в серпні, можливо, правильне, зазначив Горбачов.
Правові підстави розпочинати новий навчальний рік раніше 1 вересня наразі відсутні, хоча таке рішення може бути правильним. Про це освітній омбудсмен Сергій Горбачов у Facebook в середу, 17 липня.
“Питання початку, тривалості та закінчення навчального року врегульовано законом про повну загальну середню освіту.. Встановлено, що освітній процес у закладах загальної середньої освіти організовується в межах навчального року, що розпочинається в День знань – 1 вересня, триває щонайменше 175 навчальних днів і завершується не пізніше ніж 1 липня наступного року”, – зазначив він.
Норми про освітній процес в умовах воєнного стану встановлюють, що тривалість навчального року, дату його початку або закінчення визначає Кабінет міністрів.
“Станом на 10 липня року відповідну постанову КМУ, яка регулює початок і кінець 2024/2025 навчального року, ще не видано, тому правових підстав розпочинати новий рік раніше за 1 вересня немає”, – наголосив омбудсмен.
Водночас, на його думку, з огляду на стан в енергетиці рішення про початок навчального року в серпні, можливо, правильне.
“Однак таке рішення Кабінету міністрів України має бути на кілька місяців раніше, щоб дати громадянам свободу вибору щодо початку та завершення навчального року. Це дало б змогу громадам і закладам освіти якісно підготуватися до такого кроку”, – сказав Горбачов.
Нагадаємо, школи та інші заклади освіти вже готуються до нового навчального року в умовах проблем з електропостачанням. Зокрема розглядають онлайн-навчання або у змішаному форматі, зміщення розкладу занять і збільшення тривалості зимових канікул.