За словами виробника, безпілотник MAUS може перемикатися між різними типами боєприпасів за лічені секунди.
Німецький виробник безпілотників Donaustahl отримав дозвіл від Федерального міністерства економіки Німеччини на експорт дронів типу MAUS. Першим покупцем БПЛА стане Україна, йдеться на офіційному сайті компанії.
Повідомляється, що нові німецькі дрони закуплять для розвідувально-диверсійного спецпідрозділу Головного управління розвідки Міноборони України Kraken. За даними компанії, MAUS може використовуватися як FPV-камікадзе для атак на піхотинців і в бою з танками. Дальність апарату — від п'яти до семи кілометрів. Кількість закуповуваних БПЛА і терміни поставок не розголошуються.
Важливо Зробив фурор: у США показали революційний БПЛА XRQ-73, у чому його особливість (фото)Як зазначає портал Defence Express, у Donaustahl позиціонують MAUS як "першу у світі адаптивну боєприпасну платформу для денних і нічних операцій". БПЛА може нести вантажі вагою до 2,7 кілограма і набирати висоту зі швидкістю 18-22 м/с.
"Обладнаний системою швидкого скидання, він може перемикатися між різними типами боєприпасів за лічені секунди", — стверджують у Donaustahl.
Розробники також проводять "багатообіцяючі" експерименти з оснащення дрона програмним забезпеченням розпізнавання цілей на базі штучного інтелекту. Йдеться про "машинний зір", завдяки якому БПЛА зможе краще виконувати завдання в умовах дії ворожих засобів радіоелектронної боротьби.
Нагадаємо, німецька компанія Quantum Systems почала оснащувати розвідувальні безпілотні апарати Vector в Україні оновленими датчиками зі штучним інтелектом AI Receptor. Завдяки новим оновленням БПЛА-розвідник автономно працює вночі та в погану погоду, а також краще виявляє та ідентифікує ворожі цілі.
В Україні також випробовують реактивний безпілотний літальний апарат Bullet, призначений для перехоплення інших безпілотників, вертольотів та інших ворожих повітряних цілей.