В Україні прогресує спека, поділки на термометрі підіймаються до +40-42 градусів, а подекуди і вище. Внаслідок цього потерпають не лише дорослі, а й малеча, ризик перегріву дуже високий. Дізнайтесь у матеріалі, як допомогти дитині впоратися зі спекою.
За словами Сімейної лікарки міста Дніпро Олени, діти, які потрапили до одного з медзакладів міста перегрілись, бо мало пили та перебували на палючому сонці, пише Суспільне.
- Одна дитина їхала в потязі, де не було змоги провітрити, а кондиціонер, як я зрозуміла, не допомагав. Інший хлопчик пішов гуляти з друзями й не взяв з собою води. Інший з друзями поїхав на річку, теж мало пив води. А остання дитинка трьох років довго пробула на сонці, - розповідає жінка.
Олена радить виходити на прогулянку з дитиною не пізніше девʼятої години ранку. Бажано перебувати в тіні, а також ретельно стежити за кількістю рідини, яку дитина випиває. Краще надати перевагу чистій воді або ж гарячому чаю.
- Коли ви отримуєте теплу рідину - ви менше пітнієте, тіло прогрівається зсередини й ви не відчуваєте так сильно різницю між температурами. Воду краще теж пити теплу, - розповідає медик.
Дитині до року на кілограм ваги потрібно випивати 110 мілілітрів рідини. За словами Олени, малюків, які на грудному вигодовуванні бажано прикладати до грудей, як можна частіше.
- Дітям старше шести місяців варто пропонувати воду кожні 15-20 хвилин. Також важливо, щоб їжа була легкою та сезонною. Булочки, піца, картопля фрі - це не літні страви. На перетравлення продуктів нам потрібна рідина, ми будемо себе висушувати перетравлюючи смачну піцу, - розказує Олена.
Також варто пам’ятати, що температура в автівках набагато більша, ніж на вулиці. Лікарка нагадує, що не можна залишати дитину всередині транспорту одну. Навіть на дві хвилини.
Олена нагадала, у разі якщо дитина вже перегрілась, варто негайно звернутись до лікаря.