За даними слідства, колишній депутат Верховної Ради постачав ліки представникам так званої "ДНР". Правоохоронці показали, в яких умовах проживав фігурант справи весь цей час.
Фігурант був народним депутатом від "Партії регіонів" (сьогодні заборонена в Україні, — ред.). Його у двох каденціях обирали в парламент у першій "двадцятці" політсили президента-втікача Віктора Януковича. Слідчі арештували його майно на понад мільярд гривень, передає пресслужба Національної поліції.
За даними слідства, у 2015 році фігурант разом із трьома спільниками організував виробництво медичних препаратів для Міноборони РФ в окупованій Горлівці Донецької області. Зловмисники співпрацюють з керівництвом так званої "ДНР", забезпечують аптеки окупованих територій медикаментами та постачають знеболювальні для аптечок та військових шпиталів росіян навіть під час повномасштабної війни. Лише за 2015 рік зловмисники сплатили в російський бюджет понад два мільйони рублів.
Сам колишній "депутат Януковича" виїхав за кордон до початку повномасштабної війни. Двоє його поплічників перебувають на окупованих територіях та керують нелегальним бізнесом. Всіх їх оголошено в розшук, кажуть у поліції.
Третього спільника українські правоохоронці викрили у Києві: він перереєстровував фармацевтичний бізнес довіреної особи Януковича в тимчасово окупованій Горлівці за російським законодавством.
Слідчі Нацполіції провели шість обшуків у столиці та області. Накладено арешт на банківські рахунки, корпоративні права, чотири квартири, будинок і землю під Києвом, а також сім автомобілів преміумкласу, серед яких Maybach.
Екснардепу та його поплічникам оголошено про підозру у фінансуванні тероризму, вчинене організованою групою осіб (ч. 3 ст. 258-5 Кримінального кодексу України). Їм загрожує до 12 років ув'язнення.
Нагадаємо, раніше Фокус повідомляв, що наступом РФ у Харківській області командує колаборант із Криму. З'ясувалося, що це колишній командир 36-ї бригади берегової оборони в Перевальному Сергій Стороженко. Він сам народився на Харківщині. Коли росіяни анексували Крим — він здав позиції й перейшов на бік ворога.
Також повідомлялося про оголошення підозри в державній зраді двом колишнім правоохоронцям, які після анексії Криму перейшли на бік окупантів. Росіяни призначили їх на "посади", і ті допомагали загарбникам у різноманітних злочинах. Зокрема йдеться про переслідування кримських татар.