Цю унікальну здатність науковці запозичили у кажанів та сов. Під час розробки концепції та перших успішних прототипів інженери черпали натхнення в природи.
"Загнутий ніс" дрона дозволяє йому автоматично приймати вертикальне положення при виявленні перешкоди. Коли PercHug контактує з перешкодою, натяжний трос послаблюється, активуючи пружинний механізм, який розгортає крила навколо опори.
Ось як дрон сідатиме на дерева / Фото Nature
Ця конструкція усуває потребу в традиційному шасі, роблячи дрон легшим і збільшуючи його потенційне корисне навантаження і дальність польоту.
Як це працює на практиці
Під час випробувань PercHug показав 73% успішних посадок на дерева і стовпи після короткого періоду планування. Однак розробники визнають, що показник успішності приземлення потребує покращення, перш ніж дрон можна буде надійно використовувати для встановлення дорогого обладнання, такого як датчики і камери.
Наразі PercHug – це планер, який запускається вручну і не має системи управління. Майбутні розробки включатимуть додавання електронної системи пілотування і навігації, датчиків контролю і механізму для самостійного відриву від опор для продовження польоту.
Потенційні сфери застосування PercHug включають моніторинг довкілля, інспекцію інфраструктури та рятувальні операції у важкодоступних районах.