Члени одного з найбільш ізольованих племен світу Машко-піро, які проживають у віддалених частинах перуанської Амазонії, вперше покинули звичне середовище існування та вийшли на берег річки у регіоні Мадре-де-Діос. Така незвична поведінка корінних жителів тропіків виникла унаслідок збільшення кількості лісорубів на їх землях.
Найменш контактний народ, який складається із 750 осіб, мешкає між двома природними заповідниками південного сходу Перу, повідомляє Metro UK. Представникам племені доводиться частіше виходити зі звичного укриття, аби знайти їжу та уникнути робітників.
Директорка правозахисної організації Survival International Керолайн Пірс розповіла, що унікальні знімки Машко-піро дають зрозуміти, що членам етнічної групи доводиться тікати зі свого дому, адже там готуються розпочати роботи з вирубування дерев.
"Це беззаперечний доказ того, що велика кількість Машко-піро живе у районі, який уряд не тільки не зміг захистити, але й фактично продав лісозаготівельним компаніям. Лісоруби можуть занести нові хвороби, які знищать Машко-піро. До того ж існує ризик насильства з обох сторін, тому дуже важливо, аби територіальні права племені були визнані та захищені законом", – підтвердив слова колеги представник Федерації корінних жителів річки Мадре-де-Діос і її приток (Fenamad) Альфредо Варгас Піо.
За словами громадських діячів, понад 50 осіб ізольованого народу вийшли до селища Монте-Сальвадо. Ще 17 представників були помічені поблизу населеного пункту Пуерто-Нуево. Окрема група корінних мешканців Амазонії перетнула кордон з Бразилією.
"Вони тікають від лісорубів з перуанської сторони. Зазвичай у цю пору року вони з'являються на пляжах лише для того, аби взяти яйця тракаї (амазонської черепахи). Саме тоді ми знаходимо їх сліди на піску", – зазначила Роза Паділья, учасниця Місіонерської ради корінних народів.
Раніше OBOZ.UA розповів, який орган тіла ніколи не їли канібали в Папуа – Новій Гвінеї.
Тільки перевірена інформація в нас у Telegram-каналі OBOZ.UA та Viber. Не ведіться на фейки!