Розслідування справи втікача-"слуги народу" з Київради завершено: в чому звинувачують Трубіцина
Розслідування справи втікача-"слуги народу" з Київради завершено: в чому звинувачують Трубіцина

Розслідування справи втікача-"слуги народу" з Київради завершено: в чому звинувачують Трубіцина

Національне антикорупційне бюро України (НАБУ) та Спеціальна антикорупційна прокуратура (САП) завершили розслідування справи депутата Київської міської ради Владислава Трубіцина, який виїхав за кордон за листом ГУР і не повернувся. Його підозрюють у проханні надати неправомірний зиск при призначенні конкретної особи заступником директора КП "Житній ринок".

Про це повідомив журналіст Олег Новіков. Він зазначив, що разом із Трубіциним підозрюють також:

  • його помічника Артема Білінського;
  • наближена особа Іллю Ліфа.

У самому ж НАБУ – без зазначення імен – повідомили: у 2021 році депутат Київської міської ради, очоливши постійну комісію з питань підприємництва, промисловості та міського благоустрою Київради, почав через наближених осіб заявляти про можливість впливати на кадрові призначення у низці комунальних підприємств. Одним із таких було КП "Житній ринок", яке, за словами депутата, йому фактично "віддали".

"Маючи бажання поставити керівником КП контрольовану людину, депутат разом зі спільниками вирішують запропонувати посаду заступника директора наперед визначеній особі. Проте не безкоштовно", – йдеться у повідомленні.

При цьому наголошується: у березні 2021 року депутат зустрівся з потенційним кандидатом у приміщенні власного антикварного магазину. Після "співбесіди" у розмові з помічником та свідком він:

  • уточнив, яку посаду планується призначення;
  • завуальовано озвучив вартість цього.

"Коли розмова торкається вартості призначення ... після кількох запитань повідомляє, що вистачить "трьох риб", маючи на увазі 30 тис. доларів. При цьому помічние депутата уточнює, що озвучена сума передбачає суто призначення на посаду, а подальші розрахунки будуть відбуватись залежно від ситуації", – розповіли у НАБУ.

Владислав Трубіцин: що відомо про першу справу

Трубіцин вже має статус обвинуваченого у справі про отримання неправомірної вигоди від підприємця за розміщення МАФів у Києві. У цій справі Трубіцина ще 12 червня 2023 року заарештував Вищий антикорупційний суд (ВАКС). Втім, арешт був заочним, оскільки на момент винесення рішення Трубіцин вже був за кордоном.

Спочатку Трубіцина затримали на одержанні хабара 9 лютого 2022 року. Вже 10 лютого НАБУ та САП повідомили йому про підозру в отриманні 1,39 млн грн хабара. За версією слідства, депутат Київради у змові з наближеними особами та чиновниками комунальних підприємств організували корупційну схему – брали у бізнесменів хабарі за розміщення МАФів.

Правоохоронці майже рік документували діяльність учасників схеми. Були зафіксовані переговори про сім локацій у різних районах столиці (зокрема, Дарницькому, Дніпровському, Шевченківському) та передачу 1,39 млн грн хабара двома траншами. При отриманні другої частини – 1,26 млн – учасників схеми викрили "на гарячому".

Проте 15 лютого 2022 року Трубіцин вийшов з-під варти під 14,886 млн грн застави. Під заставу відпустили також інших підозрюваних у справі:

  • виконувача обов'язків директора КП "Міський магазин" Амана Моламова та його заступника Олексія Непряхіна;
  • заступника директора КП "Київська спадщина" Дмитра Ковальчука;
  • помічника Трубіцина Артема Білінського та наближена особа депутата Іллю Ліфа.

Згідно з умовами звільнення, Трубіцину не можна було виїжджати з Києва без попередження, як і міняти місце проживання чи роботи. У жовтні-2022 обвинувальний акт щодо Трубіцина та інших фігурантів справи було направлено до суду.

Розгляд справи було призначено у квітні-2023. Але 13 травня Трубіцин втік за кордон. Слідство з'ясувало це після того, як депутат двічі не прийшов на засідання суду, а адвокати не змогли повідомити його місцезнаходження. З 5 червня 2023 року Трубіцин перебуває у міжнародному розшуку.

Як повідомляв OBOZ.UA, у квітні-2023 Трубіцин, який погорів на хабарі в 2022 році, все ще очолював Комісію з підприємництва, промисловості та міського благоустрою. Відсторонений з посади він був ще у травні.

Лише перевірена інформація в нас у Telegram-каналі OBOZ.UA та у Viber. Не ведіться на фейки!

Джерело матеріала
loader
loader