Дозвіл не надавали: у МКІП відреагували на знесення садиби Зеленських у Києві. Фото
Дозвіл не надавали: у МКІП відреагували на знесення садиби Зеленських у Києві. Фото

Дозвіл не надавали: у МКІП відреагували на знесення садиби Зеленських у Києві. Фото

19 липня в Києві почали демонтаж історичного будинку на вул. Кониського, 22, відомого як "будинок Євменія Зеленського" або "садиба Зеленських". У Міністерстві культури та інформаційної політики України відреагували на цей інцидент та заявили, що це руйнування є грубим порушенням пам'яткоохоронного та містобудівного законодавства, а також Державних будівельних норм.

Дозвіл на такі роботи у відомстві не надавали. Про це повідомила пресслужба МКІП.

Там зазначили, що будинок наразі не має офіційного статусу пам’ятки або "щойно виявленого об’єкта культурної спадщини", як це передбачено пам’яткоохоронним законодавством. Водночас, за даними Історико-архітектурного опорного плану Києва, він розташований в історичному ареалі міста та визнаний значною історичною будівлею другої половини XIX століття.

Такий статус мав би захистити будинок від знесення, адже діяльність в історичних ареалах регулюється Законом України "Про охорону культурної спадщини" та Державними будівельними нормами "Планування та забудова територій". Згідно з цими нормами, у межах історичних ареалів знесення цінної історичної забудови забороняється, а реконструкція дозволяється лише за погодженням відповідних органів і за умови збереження характеру історичного середовища.

"До Міністерства не надходило жодних проєктних пропозицій стосовно цієї будівлі, відтак МКІП не надавало жодних погоджень проєктної документації ані щодо нового будівництва на цій ділянці, ані щодо реконструкції будівлі, ані щодо її демонтажу", – наголосили у МКІП.

Там додали, що найефективнішим способом захисту історичних будівель є надання їм статусу пам’ятки, що передбачає проведення наукових досліджень та підготовку облікової документації для подання до органів охорони культурної спадщини. ГО "Спадщина Київ" подала таке звернення до МКІП 19 липня, у день, коли розпочався демонтаж будинку.

У пресслужбі завірили, що МКІП планує вжити всі передбачені законодавством заходи для реагування та закликає правоохоронні органи негайно звернути увагу на спробу знищення значної історичної забудови, висловлюючи готовність співпрацювати для притягнення до відповідальності винних осіб.

"Садиба Зеленських" — це дерев’яна будівля, обкладена цеглою, збудована у 1890 році на замовлення купця Василя Маліна. Це одна з найстаріших будівель на вулиці, відома тим, що з 1911 по 1915 роки тут проживала сім’я заможних міщан Зеленських. Демонтаж будівлі почали у 2021 році, але суспільний резонанс призупинив роботи.

Дозвіл не надавали: у МКІП відреагували на знесення садиби Зеленських у Києві. Фото

Нагадаємо, правоохоронці відкрили кримінальне провадження, за фактом знесення історичної будівлі у центрі міста. Йдеться про Садибу Зеленських на вулиці Олександра Кониського, 22, збудовану у 1890 році. Санкція частини 2 статті 298 ККУ передбачає покарання у вигляді штрафу від 34 тисяч гривень до 85 тисяч гривень або обмеження волі на строк до трьох років, або позбавлення волі на той самий строк, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років або без такого.

Як повідомляв OBOZ.UA, у столиці несанкціоновано знесли Садибу Зеленських (вул. Олександра Кониського, 22), збудовану у 1890 році. Керівництво Департаменту охорони культурної спадщини, представники інших структурних підрозділів КМДА та громадських організацій оперативно прибули на місце, як тільки отримали інформацію про руйнування садиби.

Лише перевірена інформація у нас в Telegram-каналі OBOZ.UA та у Viber. Не ведіться на фейки!

Джерело матеріала
loader
loader