На 22 липня у Православної церкви України, а також у католиків припадає свято вшанування святої Марини Магдалини. У світі в цю дату відзначають день гамака. А Сєвєродонецьк, якби не повномасштабне вторгнення росіян, святкував би день визволення.
OBOZ.UA зазирнув у календар і розповідає, які визначні історичні події стались 22 липня. А також про видатних іменинників дня.
День святої Марії Магдалини
І православна, і католицька церкви шанують Марію Магадалину, як близьку послідовницю Ісуса Христа. В популярній культурі її зображують блудницею, яка стала на шлях виправлення завдяки учителю. Так її описують в католицькій традиції. Хоча в Біблії про це не згадується, а згадуються сім бісів, яких Ісус вигнав із жінки, зробивши її своєю прихильницею.
Марія Магдалина була серед жінок, які були присутні під час розп’яття Христа і розділили з ним його страждання. Вони ж зранку в неділю прийшли віддати йому останню шану, а натомість засвідчили диво воскресіння. В православ’ї цих жінок називають мироносицями, адже вони принесли миро, щоби намастити тіло Спасителя. Марія Магдалина є однією з них.
Інші свята 22 липня
До 2022 року українське місто Сєвєродонецьк цього дня святкувало річницю визволення від російських окупантів. У 2014 році сюди зайшли найманці Кремля і встановили свою незаконну владу, проголосивши місто частиною так званої ЛНР. Однак після важких боїв 22 липня місто було звільнене. Воно продовжувало мирно жити і розвиватись до початку повномасштабного вторгнення. Зараз Сєвєродонецьк знову перебуває під окупацією.
День гамака – ця дата вшановує підвісну конструкцію, як символ відпочинку. В теплих країнах, а також на кораблях гамаки використовували заміть ліжок. Але з часом вони стали атрибутом місць, де можна просто розслабитись і приємно провести час. У свято гамака людей закликають прилягти ненадовго у цю м’яку і зручну конструкцію, прислухатись до шуму вітру, покачатись трохи і дати собі хвилинку відновити сили.
Всесвітній день мозку – свято було проголошене у 2014 році Всесвітньою федерацією неврології. Воно має на меті привернути додаткову увагу до здоров’я цього унікального і надзвичайно важливого органу.
День приблизного Пі – число Пі є загадкою математики. Ним описують відношення довжини окружності до її діаметра, але не тільки. Вчені намагаються точно вирахувати його століттями і досі не досягли успіху. Для загальних обчислень використовують значення 3,14, саме тому День числа Пі святкують 14 березня. А ще його можна приблизно записати через дріб 22/7. Тобто приблизне Пі є сенс вшановувати 22 липня. Що у світі і роблять.
Історичні події 22 липня
1099 — хрестоносцями створено Єрусалимське королівство, першим главою держави ("захисником Гробу Господнього") вибраний Готфрід Бульйонський.
1502 — до Лісабона повернулися учасники португальської експедиції, в якій на посаді астронома брав участь Амеріго Веспуччі. Це плавання принесло йому світову славу як першовідкривачеві Нового Світу, як тоді називали Південну Америку.
1819 — відбулася прем'єра вистави Івана Котляревського "Наталка Полтавка".
1894 — На трасі Париж—Руан завдовжки 126 км відбулися перші у світі автоперегони.
1921 — в газеті "Селянська правда" було опубліковано перший фейлетон Остапа Вишні.
1922 — день заснування першого та найбільшого куреня старших пластунів "Лісові Чорти".
1930 — Колгоспцентр СРСР встановив оцінку й оплату праці в колгоспах не в грошах, а в трудоднях.
1944 — створено Міжнародний валютний фонд.
1979 — компанія Sony почала продаж перших побутових портативних аудіоплеєрів Walkman.
1983 — американець Дік Сміт першим облетів Землю на гвинтокрилі.
1986 — Палата громад британського парламенту проголосувала за скасування тілесних покарань у державних школах.
2011 — Андерс Брейвік напав на табір молодіжної організації Норвезької робочої партії на невеликому острові Утея, убивши 77 осіб і поранивши 96.
Іменинники 22 липня
1878 — Януш Корчак, польський письменник, педагог, лікар;
1891 — Сергій Пилипенко, український письменник, байкар, публіцист. Розстріляний 3 березня 1934 року;
1898 — Александр Колдер, відомий американський скульптор, автор "мобілей" — кінетичних скульптур, які приводяться в рух електрикою або вітром.
1937 — Богдан Климчак, український письменник, довголітній політв'язень радянських концтаборів. Один з останніх політв'язнів УССР.
1946 — Денні Гловер, американський актор.
1955 — Віллем Дефо, американський актор.
1962 — Віктор Дейсун, український художник, член Національної спілки художників України.
1971 — Дмитро Коляденко, український хореограф і шоумен.
1977 — Геннадій Білодід, український дзюдоїст;
1989 — Віталій Блажко, офіцер Національної гвардії України, учасник російсько-української війни, Герой України.
1992 — Селена Гомес, американська актриса та співачка
2013 — Принц Джордж Кембриджський, син герцога Кембриджського Вільяма та його дружини, герцогині Кембриджської Кетрін, старший онук короля Чарльза ІІІ, майбутній спадкоємець британського престолу.
Раніше OBOZ.UA розповідав, коли тепер в Україні святкують День медиків.
Підписуйтесь на канали OBOZ.UA в Telegram і Viber, щоб бути в курсі останніх подій.