Не схожа на інші: телескоп Габбл зробив знімок галактики, що пережила катастрофу
Не схожа на інші: телескоп Габбл зробив знімок галактики, що пережила катастрофу

Не схожа на інші: телескоп Габбл зробив знімок галактики, що пережила катастрофу

Галактика NGC 5238 більше схожа на зоряне скупчення, ніж на класичне зображення таких об'єктів.

Космічний телескоп Габбл зробив фотографію неправильної галактики під назвою NGC 5238. Вона розташована на відстані 14,5 млн світлових років від нас. Її нецікавий, схожий на краплю зовнішній вигляд більше нагадує величезне зоряне скупчення, ніж класичне зображення галактики. Астрономи вважають, що в далекому минулому NGC 5238 пережила масштабну катастрофу, пише Phys.

У Фокус. Технології з'явився свій Telegram-канал. Підписуйтесь, щоб не пропускати найсвіжіші та найзахопливіші новини зі світу науки!

Предметом багатьох досліджень є складна структура неправильної галактики NGC 5238 , яка ховається за не дуже примітним зовнішнім виглядом.

Завдяки зображенню видно, що телескоп Габбл може розлити окремі мільярди зірок у цій галактиці, а також кульові зоряні скупчення. Це яскраві плями, що світяться, як усередині, так і навколо галактики, де знаходиться дуже багато зірок.

Астрономи вважають, що приблизно 1 млрд років тому NGC 5238 пережила зіткнення з іншою галактикою, принаймні її викривлена форма свідчить про подібну взаємодію між двома астрономічними об'єктами. Коли дві галактики взаємодіяли між собою, їхня гравітація спричинила спотворення в розподілі зірок у кожній галактиці.

З огляду на той факт, що поруч із NGC 5238 немає жодної близької галактики, яка могла б своєю гравітацією вплинути на її форму, астрономи вважають, що NGC 5238 поглинула меншу галактику-супутник.

Астрономи вважають, що приблизно 1 млрд років тому NGC 5238 пережила зіткнення з іншою галактикою, принаймні її спотворена форма свідчить про подібну взаємодію між двома астрономічними об'єктами
Фото: NASA

Для підтвердження цієї гіпотези вчені шукають сліди поглинання за допомогою вивчення зірок NGC 5238. Однією з ознак наявності поглиненої галактики-супутника можуть бути групи зірок, які мають інші характеристики, ніж більшість зірок у NGC 5238. Це свідчитиме про те, що вони були створені в іншій галактиці.

Ще однією ознакою поглинання галактики буде наявність раптового сплеску народження нових зірок, який мав відбутися незабаром після злиття галактик.

Незважаючи на свій невеликий розмір карликові галактики, такі як NGC 5238, часто допомагають краще зрозуміти формування та еволюцію галактик. Одна з головних теорій свідчить, що галактики формувалися "від низу до верху", тобто зоряні скупчення і невеликі галактики першими утворилися з газу і темної матерії.

Згодом гравітація зібрала ці дрібніші об'єкти в скупчення і надскупчення галактик, що пояснює форму найбільших відомих структур у Всесвіті.

Злиття карликової неправильної галактики, такої як NGC 5238, з меншим супутником є прикладом події, яка могла стати початком процесу формування галактик у ранньому Всесвіті.

Як уже писав Фокус, астрономи виявили галактику, яка старша за Всесвіт. Але як це може бути? Насправді жодних законів фізики не порушено, просто Всесвіт — це не таке просте місце, як може здатися.

Також Фокус писав про те, що фізики створили диво-матеріал, який може змінити електроніку. Підвищення ефективності переміщення електронів через матеріал допоможе розширити можливості технологій наступного покоління.

Теги за темою
Космос
Джерело матеріала
loader