23 липня відзначають свято, яке має важливе духовне значення для кожного: дізнайтесь, яке церковне свято, має свої особливі традиції, історію походження та звичаї, яких варто дотримуватись.
Дізнайтеся, що дозволено і категорично заборонено робити у день Почаївської ікони Божої Матері.
Які свята 23 липня
В Україні та світі 23 липня відзначають такі свята:
Церковне свято 23 липня
За новим церковним календарем, 23 липня в Україні відзначають день Почаївської ікони Божої Матері.
У церкві розповідають, що Почаївську ікону Божої Матері вшановують декілька разів на рік. Відомо, що із Почаївською іконою Богоматері пов'язано багато чудес. Одним із відомих випадків стало, коли перед іконою зцілилася сліпа дівчинка Ганна Акімчукова. Також, у 1721 році Почаїв зайняли уніанти, однак жорстокий граф-уніат Микола Потоцький несподівано став благодійником Почаївської обителі.
Також існує інформація, що Почаївську ікону Божої Матері ченцям монастиря подарувала дворянка Анна Гойська. У 1559 році вона отримала святиню в подарунок від проїжджаючого повз Почаїв митрополита Неофіта, майбутнього патріарха Константинопольського.
Нині чудотворна ікона зберігається в Успенській Почаївській лаврі в місті Почаєві Тернопільської області.
Реформа церковного календаря в Україні
Реформа церковного календаря в Україні — процес впровадження нового стилю, тобто григоріанського або новоюліанського календарів, замість старого стилю (юліанського календаря) українськими церквами. З початком російсько-української війни та після того, коли 16 листопада 2017 року Різдво Христове 25 грудня за григоріанським календарем стало державним вихідним в Україні, питання щодо переходу українських релігійних організацій на григоріанський/новоюліанський календар активізується щороку з наближенням Різдва Христового.
Питання календарної реформи гостро постало після початку повномасштабного російського вторгнення в Україні 2022 року, адже, як стверджують деякі публіцисти та церковники, через використання старого стилю разом з Російською православною церквою Україна перебуває у сфері "російського світу". Як і предстоятель ПЦУ митрополит Епіфаній, так і предстоятель УГКЦ верховний архиєпископ Святослав,висловили підтримку щодо проведення календарної реформи в Україні, пише Вікіпедія.
Чого не можна робити 23 липня
День Ангела 23 липня
23 липня свої іменини відзначають власники таких імен як Андрій, Віталій, Трохим, Федір, Ганна.
Більше цікавих новин: