Європейський посадковий модуль зможе приземлитися в будь-якому регіоні Місяця.
Європейське космічне агентство (ЄКА) зайнялося створенням власного посадкового модуля, який має вирушити на Місяць у 2031 році. Повідомляється, що цей апарат зможе здійснити посадку в будь-якому місці на супутнику Землі, пише Space.
У Фокус. Технології з'явився свій Telegram-канал. Підписуйтесь, щоб не пропускати найсвіжіші та найзахопливіші новини зі світу науки!
У ЄКА оголосили про початок роботи над програмою "Аргонавт", у рамках якої п'ять посадкових модулів із такою ж назвою мають здійснити приземлення на поверхні Місяця протягом наступного десятиліття. Кожна місія триватиме від тижня до місяця від запуску до приземлення на Місяці.
Перший посадковий модуль "Аргонавт" у 2031 році виведе в космос нова європейська ракета-носій Ariane 6, яка на початку липня вперше полетіла в космос.
У ЄКА планують, що посадкові модулі "Аргонавт" доставлятимуть на Місяць вантажі та наукові інструменти. Посадковий модуль буде здатний доставити до 2100 кг вантажів, включно з їжею і водою для майбутніх астронавтів, у будь-яку точку на Місяці. При цьому апарат зможе приземлятися в радіусі до 100 метрів від запланованого місця посадки, що є дуже високим показником точності.
У ЄКА заявляють, що для їхніх посадкових модулів немає заборонених територій для посадки на Місяці, адже вони зможуть приземлитися скрізь, де буде потрібно.
Місячний посадковий модуль "Аргонавт" складається з трьох основних компонентів: основної частини, яка відповідає за приземлення і посадку; корисного навантаження, яким може бути місяцехід, наукові інструменти або інше обладнання; вантажної платформи.
ЄКА уклало контракт з американською компанією Redwire на розробку роботизованого маніпулятора для посадкового модуля "Аргонавт", який займатиметься витяганням і розміщенням вантажів і корисного навантаження.
Також стало відомо, що ЄКА вже завершило дослідження так званої "Європейської зарядної станції для Місяця", яку запустять на борту модуля "Аргонавта" 2031 року і яка слугуватиме заправною станцією на Місяці.
Як уже писав Фокус, темна плазмавирвалася в космос із Сонця і скоро вдарить по Землі. Темна плазма холодніша, ніж звичайні корональні викиди маси, але наслідки від її удару по нашій планеті часто бувають такими ж.
Також Фокус писав про те, що космічний телескоп Вебб знайшов найвіддаленішу галактику, яка розташована на відстані понад 33 млрд світлових років від нас. Але Всесвіту 13,8 млрд років, тож як же світло від цієї галактики могло летіти до нас майже в 2,5 раза довше? Насправді в цьому немає нічого неможливого.