Найспекотнішим днем за всю історію спостережень на нашій планеті визнали неділя, 21 липня. У цей день середня глобальна температура повітря досягла 17,09 градусів за Цельсієм. Про це повідомляє Reuters.
У Службі зміни клімату Європейського Союзу Copernicus підтвердили, що 21 липня було побито рекорд середньої добової температури, що фіксується з 1940 року. За минулий тиждень екстремальна спека охопила значні території Європи та США. Повідомляється, що зареєстрована температура була трохи вищою за попередній рекорд, встановлений у липні 2023 року, і склала 17,08 градуса за Цельсієм.
- Минулого року рекорд був побитий чотири дні поспіль, з 3 по 6 липня, коли зміни клімату, спричинені спалюванням викопного палива, призвели до екстремальної спеки в Північній півкулі, - повідомили в агентстві.
У Copernicus також заявили, що з червня 2023 року щомісяця на планеті є найспекотнішим порівняно з тим самим місяцем у попередні роки. Деякі вчені припускають, що 2024 рік може перевершити 2023 рік і стати "найспекотнішим роком" з початку спостережень, оскільки зміни клімату і природний феномен Ель-Ніньйо, що завершився у квітні, призвели до підвищення температури цього року.
- 19 липня кліматологи попередили, що наступна хвиля спеки прийде на початку серпня. Фахівці стверджують, що темпи підвищення температури в Україні – одні із найшвидших на планеті.
- 23 липня синоптик Наталія Діденко повідомила, що після дощів, які пройшли у низці регіонів України, до країни повертається спека. Температура повітря в деяких областях досягатиме +37.