Штрафи за неоновлення даних у ТЦК: чи заберуть майно у тих, хто зараз за кордоном
Штрафи за неоновлення даних у ТЦК: чи заберуть майно у тих, хто зараз за кордоном

Штрафи за неоновлення даних у ТЦК: чи заберуть майно у тих, хто зараз за кордоном

Юрист Андрій Приходько попередив, що українці, які виїхали з країни, можуть навіть не знати про штраф. Водночас його несплата веде до збільшення суми та серйозних наслідків.

Українці, які після посилення мобілізації не оновили свої військово-облікові дані впродовж 60 днів, будуть оштрафовані. Від покарання не врятує навіть перебування поза межами країни. Детальніше про це Фокусу розповів адвокат та засновник юридичної компанії Prikhodko&Partners Андрій Приходько.

Загальна мобілізація: розмір штрафу за не оновлення даних у ТЦК

За порушення правил військового обліку в Україні передбачене адміністративне покарання — штраф у розмірі від 17 до 25 тисяч гривень.

Загальна мобілізація: чи можуть отримати штраф за кордоном

Оновлення даних — це закріплений законом обов’язок кожного військовозобов’язаного українця. Якщо людина перебуває за кордоном, це її не звільняє. Постанову проти порушників складають уповноважені особи ТЦК — протокол не потрібен.

На громадян, які виїхали з країни, можуть накласти штраф, а вони можуть навіть про це не здогадуватись. Чоловіка можуть заочно оштрафувати, повідомивши про це поштою (за адресою реєстрації).

"За кордон такі постанови не надсилають, тому людина зможе дізнатися про те, що на неї наклали штраф, тільки якщо у неї є додаток "Дія" і вона зможе відкрити постанову про штраф там", — зазначив юрист.

Загальна мобілізація: як штрафуватимуть тих, хто за кордоном

Постанову про штраф можна оскаржити, але на це є лише 10 діб. Якщо ж його не сплачувати, ТЦК звернеться у виконавчу службу і сума збільшиться вдвічі. Якщо штраф все одно залишиться несплаченим, виконавча служба може заблокувати рахунки.

"Важливо, що в такому випадку блокуються українські рахунки, до карток закордонних банків доступ вони не мають", — підкреслив Приходько.

Після блокування з рахунків примусово стягується потрібна сума. Якщо ж грошей для погашення штрафу недостатньо, виконавці можуть почати оцінку майна та стягнення вже його.

Отже, в разі порушення правил військового обліку та ігнорування штрафу кроки такі:

  1. ТЦК накладає постанову;
  2. військкомат звертається до виконавчої служби;
  3. виконавча служба блокує рахунки;
  4. з порушника стягують кошти або майно.

Загальна мобілізація: чи можуть забрати майно за кордоном

Штраф за не оновлення даних у ТЦК не перевищуватиме 60 тисяч гривень, тому про стягнення нерухомості або транспорту не йдеться. Однак держава може арештувати інше майно, яке відповідає сумі боргу.

"Всі кошти стягуються тільки з українських рахунків, все майно — тільки на території України. Механізмів забирати майно з закордону або ж кошти з іноземних банків не передбачено. Тобто будуть перевіряти наявне в Україні майно, його ж і будуть арештовувати", — пояснив адвокат.

Рішення про блокування рахунків можна оскаржувати, як і рішення про стягнення майна. Відстежувати хід справи з-за кордону можна через "Дію".

Нагадаємо, заступниця міністра оборони України Катерина Чорногоренко попередила, що тих, хто перебуває за кордоном і не оновив дані у ТЦК, будуть штрафувати. Вона підкреслила, що "так і працює справедливість".

Адвокат Сергій Савинський попередив, що покарати за порушення правил військового обліку можуть навіть 17-річних українців.

Теги за темою
штраф
Джерело матеріала
loader
loader