Дивовижна будівля сама створюватиме енергію за допомогою вітру: де її побудують
Дивовижна будівля сама створюватиме енергію за допомогою вітру: де її побудують

Дивовижна будівля сама створюватиме енергію за допомогою вітру: де її побудують

Висота вежі "Пертаміна" становитиме 530 метрів (99 поверхів), а вироблювана потужність — 10 МВт.

У Джакарті (Індонезія) будується енергетична вежа "Пертаміна" (Pertamina Energy Tower), спроектована компанією Skidmore, Owings & Merrill. Будівля генеруватиме енергію вітру за допомогою турбіни, розташованої на вершині, пише Yahoo.

Висота вежі становитиме 530 м (99 поверхів), а вироблювана потужність — 10 МВт. Крім вітряної турбіни, вона отримає геліостатичні дзеркала, які будуть розташовані на південній стороні. Їхнє завдання — відбивати світло на центральний колектор, де внаслідок теплообміну утворюється пара для живлення турбіни. "Пертаміна" забезпечуватиме електрикою всі приміщення і сервіси, що знаходяться в ній.

Висота будівлі обумовлена фізикою технології висхідного потоку сонячної енергії. Ця технологія здатна відводити тепло з внутрішніх приміщень, дозволяючи йому підніматися вгору всередині фасаду з подвійною оболонкою, набираючи швидкість на шляху, щоб запустити турбіну. Також вітряк працюватиме завдяки силі вітру.

Системи відновлюваної енергії впливають на концепцію проєкту і дизайн, тому що вони вимагають правильної орієнтації за сонцем і/або вітром.

Варто зазначити, що подібні будівлі вже є в ОАЕ, в Англії, Нідерландах. Наприклад, висотка в Масдар-Сіті (ОАЕ) здатна виробити потужність 10 МВт і є частиною проєкту з будівництва міської автономної, безвідходної екосистеми, яка не потребує зовнішньої інфраструктурної підтримки.

Раніше ми повідомляли про те, що незвичайна стіна з вітряків генеруватиме 40 МВт енергії. Одна така вітряна стіна здатна забезпечити електроенергією 80 000 домогосподарств.

Також писали, що британець побудував вітряк, що добуває електрику для будинку. Вітрогенератор видає струм 100 ампер при напрузі 12 вольт при обертанні на оптимальній швидкості.

Теги за темою
електроенергія
Джерело матеріала
loader