Українські обмінники помітно змінили курс долара – насамперед у продажу. Так, уранці 25 липня середня вартість готівкового долара у небанківських обмінниках становить 41,11/41,53 грн (купівля/продаж). А це одразу на 23 коп. дешевше у продажу, ніж напередодні.
У покупці курс знизився не так помітно – на 4 коп. Однак він упав на 20 коп. днем раніше, свідчать дані моніторингу профільного порталу.
Вартість готівкового долара в банках також знизилася, але не так помітно. Вранці 25 липня середній курс американської валюти такий – 41,15/41,65 грн. за дол. (купівля/продаж). Це на 5 коп. нижче, ніж напередодні. А за тиждень курс уже впав 15-20 коп., що сталося після суттєвого зростання.
Курс долара: де купувати та продавати валюту сьогодні
Великі комерційні банки України сьогодні, 25 липня, продають долар за цінами у діапазоні 41,55-41,85 грн. А купувати американську валюту вони готові за 40,45-41,3 грн.
Ці ціни можуть відрізнятись від фактичного курсу в касах фінустанов. Адже там можуть виставляти додаткову комісію.
На чорному ринку, тобто в приватних оголошеннях про купівлю-продаж валюти, середній курс валют встановився на рівні помітно вище банківського в купівлі і трохи вище у продажу. Так, американську валюту "з рук" 25 липня пропонують за ціною 41,49/41,6 грн (купівля/продаж).
Чи є сенс купувати зараз долар, щоб потім продати дорожче
Як зазначають банкіри, на тлі вкрай важливого для української економіки досягнення принципової угоди з кредиторами щодо реструктуризації держборгу найближчим часом в Україні не очікується різких змін курсу долара – той співпадатиме із прогнозами, закладеними до держбюджету. Згідно з ними, на кінець року курс може сягнути 42,1 грн/долар.
Відповідно, скуповувати долари з надією швидко заробити, резону немає. Як розповів OBOZ.UA начальник департаменту казначейства Глобус Банку Тарас Лєсовий, у найближчі місяці саме внутрішні економічні чинники впливатимуть на курс.
"Валютний ринок лише побічно залежить від реструктуризації. Зникне один із психологічних факторів, який стимулював попит, – побоювання обвалу гривні. Головні економічні чинники формування курсу незмінні – співвідношення попиту та пропозиції, рівень інфляції тощо. Крім того, ефективна політика НБУ гарантує , що ситуація на валютному ринку перебуватиме у нормальному робочому режимі", – констатував банкір.
За словами ж керівника департаменту макроекономічних досліджень групи ICU Віталія Ваврищука, у короткостроковій перспективі в Україні все ж таки не очікується різкої зміни курсу долара. "Звичайно, НБУ не дає жодних орієнтирів щодо динаміки та глибини можливої девальвації курсу, але на ринку склалося розуміння, що ці рухи навряд чи будуть різкими. Навряд чи ми бачитимемо різку зміну обмінного курсу за короткий проміжок часу", – резюмував експерт.
Як повідомляв OBOZ.UA, банки та обмінники можуть не приймати деякі купюри іноземних валют, у тому числі долари, на законних підставах. Справа в тому, що чинні правила дозволяють відмовлятися від прийому зіпсованих банкнот.
Лише перевірена інформація в нас у Telegram-каналі OBOZ.UA та у Viber. Не ведіться на фейки!