Одна зі 100 000. Найрідкіснішу білку на Землі помітили просто в центрі міста
Одна зі 100 000. Найрідкіснішу білку на Землі помітили просто в центрі міста

Одна зі 100 000. Найрідкіснішу білку на Землі помітили просто в центрі міста

Дослідники вважають, що білки з такою рідкісною генетичною мутацією зустрічаються надзвичайно рідко — один раз на 100 0000.

Мешканці Істрад-Мінаха в Кайрфіллі, Південний Уельс, помітили одну з найрідкісніших тварин у світі — білу білку з мутацією, яка зустрічається раз на 100 000. За словами вчених, дивовижна тварина просто блукала центром міста на жвавій вулиці, пише Daily Mail.

Дослідники зазначають, що перші повідомлення про появу білки-альбіноса з'явилися ще кілька тижнів тому, проте сфотографувати тварину нікому так і не вдалося. Усе змінилося, коли перші знімки білки-альбіноса зробила Марія Сіт — їй вдалося сфотографувати невловного гризуна, а потім вона поділилася фото в соціальних мережах, де інші місцеві жителі також заявили, що бачили незвичайну тварину. За словами деяких місцевих жителів, вони бачать абсолютно білу ялинку кілька разів на тиждень — тварина бігає жвавою вулицею і зайнята своїми справами.

У Фокус. Технології з'явився свій Telegram-канал. Підписуйтесь, щоб не пропускати найсвіжіші та найзахопливіші новини зі світу науки!

Альбінізм — стан, спричинений генетичною мутацією, яка призводить до повної відсутності пігменту. У результаті вчені припустили, що рідкісна червоноока біла білка, імовірно, є альбіносом, однак для підтвердження цієї теорії будуть потрібні тести.

Експерти з дикої природи вважають, що подібного забарвлення білки трапляються раз на 100 000, водночас лише близько півсотні білок-альбіносів мешкають у Великій Британії. Вчені зазначають, що альбіносів можна зустріти в громадських місцях, наприклад, у парках, на ігрових майданчиках і кладовищах, де хижаки, як правило, нечисленні.

Дуже рідкісну білку помітили в Південному Уельсі
Фото: Maria Smith

Попри те що білка-альбінос — вельми рідкісне явище, на початку цього року у Великій Британії вже була помічена інша білка з подібною генетичною мутацією. До слова, за словами вчених, у деяких плямистих білих білок можуть бути чорні очі. Дослідники пояснюють, що в такому разі вони страждають зовсім не на альбінізм, а на лейцизм.

Зазначимо, що лейцизм також викликає повну відсутність пігменту, але не в очах тварини. Експерти кажуть, що лейцизм у рудих білок зустрічається "надзвичайно рідко". Востаннє білку-білку з чорними очима бачили в Шотландії в травні 2020 року.

Раніше Фокус писав про білки в армії: як, вивчаючи біомеханіку білок, створюють нових військових роботів.

Теги за темою
дослідження вчені
Джерело матеріала
loader
loader