Відповідальність за порушення військового обліку: що чекає на роботодавців
Відповідальність за порушення військового обліку: що чекає на роботодавців

Відповідальність за порушення військового обліку: що чекає на роботодавців

Відповідальність за порушення військового обліку: що чекає на роботодавців

Вони мають забезпечувати військовий облік на підприємствах.

І під час війни, і у мирний час українці мають дотримуватись правил військового обліку. Це стосується як самих військовозобов’язаних, так і роботодавців.

Юристка Ірина Ан пояснила, які існують обов’язки для роботодавців та яке покарання за порушення правил військового обліку.   

За її словами, на практиці такі обовʼязки можливо розділити на наступні групи, а саме:

  • обовʼязки щодо збору та постійної перевірки персональних та військово-облікових даних працівників підприємства (наприклад, перевірка документації особи під час її прийняття на роботу, зберегіння копій таких документів, проведення періодичного моніторингу щодо дотримання працівниками підприємства військового законодавства України тощо);
  • обовʼязки щодо інформування працівників про виконання останніми правил військового обліку на підприємствах, доведення такої інформації під особистий підпис громадян;
  • обовʼязки щодо інформування ТЦК та СП про укладення трудових договорів із громадянами та прийняття їх на роботу, їх звільнення, зміна їх персонально-облікових даних, надання інформації про громадян, що свідомо нехтують встановленими правилами військового обліку та таким чином вчиняють адміністративне правопорушення;
  • обовʼязки щодо проведення оповіщення громадян (працівників) про необхідність зʼявлення до ТЦК та СП, а також сприяння їхньому вчасному прибуттю.

Яка існує відповідальність за порушення військового обліку роботодавцем

Якщо підприємства не виконують обовʼязків щодо правил ведення військового обліку, то їм може загрожувати притягнення до відповідальності за ч. 3 ст. 210-1 КУпАП.

Санкція даної статті передбачає застосування штрафних санкцій розміром від 2000 до 3500 НМДГ, що еквівалентно 34 000 грн та 59 500 грн відповідно.

Таке правопорушення може бути виявлено під час проведення ТЦК та СП відповідних перевірок на підприємствах. Субʼєктами притягнення до відповідальності за ч. 3 ст. 210-1 КУпАП є керівник юридичної особи або працівник, на якого були покладені обовʼязки щодо ведення військового обліку громадян.

Нагадаємо, чи може стати на військовий облік не за місцем реєстрації особа, яка орендую житло та працює у іншому місті.

Джерело матеріала
loader
loader