Субота та неділя очікуються в Україні спекотними. А температура у серпні ймовірно становитиме близько 26 градусів.
Україна пережила виснажливу спеку, яку приніс антициклон із Африки. Але тепер погоду у країні визначатиме антициклон на ім'я Gustav. Тому впродовж 27-28 липня домінуватиме скрізь суха сонячна погода. А от погоду у серпні синоптики можуть прогнозувати тільки по аналізу попередніх років. Про це повідомляють синоптикиня Наталка Діденко та Український гідрометеорологічний центр.
Максимальна температура повітря досягатиме +29°С…+33°С градусів, у південній частині до +33°С…+36°С градусів.
27 серпня може бути трохи прохолодніше, проте в неділю спека посилиться.
"У понеділок, 29-го липня, очікується відчутне зниження температури повітря. На півдні та сході послаблення спеки почнеться у вівторок, 30-го липня. Наступна черга ввімкнення спеки орієнтовно з 4-го серпня", — зазначає Діденко.
Якою може бути погода у серпні 2024 року
Водночас у Українському гідрометеорологічному центрі проаналізували погоду минулих років і зробили зведення, зауваживши, що це не прогноз погоди, адже прогнозувати на такий довгий строк погоду неможливо: можуть виникнути непередбачувані циклони та антициклони. Але припустити, яким буде серпень в Україні – можна.
Згідно з аналізом погоди, мінімальна температура спостерігалась в Карпатах, північних, східних, Волинській та Запорізькій областях: 0-2° морозу.
Абсолютний максимум температури повітря становить +35,7°С…+39,8°С, у південних, східних, більшості центральних, Тернопільській та Чернігівській областях. Місцями навіть бувало +40°С…+42°С.
Станом на зараз Український гідрометеорологічний центр припускає, що середня місячна температура повітря передбачається +20°С…+26°С, в Карпатах +17°С …+19°, що на 2° (на південному сході країни на 2,5°) вище за норму.
Місячна кількість опадів очікується 34-77 мм, в Карпатах 94-116 мм, що в межах норми.
Нагадаємо, останній рік став найспекотнішим в історії спостережень і на те є одразу кілька причин: по-перше, планета буквально закипає в умовах кліматичної кризи, по-друге, Ель-Ніньйо, що панує в Тихому океані, приніс теплішу погоду